avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 860 soluții astăzi
Forum Activitate monicah

Activitate monicah

Răspuns la discuția albine
multumesc
Discuție albine
buna ziua,vecinu meu are 60 de stupi amplasati intr un cartier de 10 case,nu putem sa stam in curte de albine plus ca toate casele sunt pline de escremente de la albine,l am rugat sa faca ceva pentru ca nu e normal sa nu putem sta in curte nici noi nici copii si ne vrea,La cine am putea sa ne adresam are voie sa tina stupii in apropierea atator case,V a multumesc
cu o declaratie scrisa de mana cu 2 martori poti castiga in instanta un tereren daca persoana care a facut o nu mai traieste iar mostenitorii ei nu o recunosc?
Răspuns la discuția CURTEA DE APEL
multumesc frumos
Răspuns la discuția CURTEA DE APEL
multumesc frumos
Discuție CURTEA DE APEL
Daca am cistigat un proces si la judecatorie si la tribunal,poti sa pierzi la curtea de apel?
Răspuns la discuția DECLARATIE
Nu s-a intabulat in cartea funciara nimic,vroia acum dar eu nu mai sunt deacord fiindca practic nu a existat o vanzare mama a avut nevoie de niste bani in acel moment si cumva a conditionat-o sa-i dea terenul in schimb fara sa se faca nici o scrisoare (numai el sustine ca a facut).
Răspuns la discuția DECLARATIE
imi cerr bscuze,acum va scriu detailat.Mama acum 25 de ani a dat un teren la un vecin pentru o suma de bani ,acum 4 ani mama a murit si eu nu mai sunt deacord sa-i las terenu ,el sustine ca are o declaratie facuta cu mama cu 2 martori cu toate ca mama nu a zis ca a facut nici o scrisoare ,are sanse sa-l castige?
Răspuns la discuția DECLARATIE
o declaratie in care scrie ca ii vand o parte dintr-un teren
Discuție DECLARATIE
Buna ziua,se poate cu o declararie scrisa de mana ne autentificata numai cu 2 martori sa obtii un teren daca proprietarii terenului nu mai sunt de acord.Mulktumesc.