avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Activitate cata2011

Activitate cata2011

- se iau in considerare sumele castigate in instanta si acordate esalonat lunar la salar pentru calculul indemnizatiei de crestere copil?
ex: - salar 1200 ron + 500 ron lunar acordat in urma unor sentinte judecatoresti!
cum se calculeaza?
in ultimele 10 luni am primit cate 500 ron lunar!
am fost internat de urgenta la un spital cu artera infundata, ni s-a spus ca-mi trebuie pus un stent si acesta costa 10000 ron, am platit , fara spaga, a fost separat, 10000 ron si am semnat niste hartii, mi s-a spus ca mi se da chitanta pe 10000 ron, dupa operatie mi s-a dat o chitanta de 5000 ron pe care scrie ca conform contract de sponsorizare, deci am sponsorizat spitalul, fara ca eu sa stiu!!!
As putea recupera ceva bani de la CAS, la care platesc lunar 210 ron? mi s-a spus ca nu pot deoarece am facut o sponsorizare!!!! de ce mai platesc asigurari de sanatate!!!
Răspuns la discuția Recalculare alcoolemie
Nu au gresit cei de la IML, am dat 3 declaratii. una in seara cand m-a prins, una la procuror si una in fata instantei, s-au treimis toate la IML si numai una mi-au luat-o in considerare si mi-a iesit 0,60 la mie, acum nu vor sa mi-o ia in considerare???
Ce pot face???
Răspuns la discuția Recalculare alcoolemie
Va multumesc, dar nu stiu nici unde sa caut, ati putea sa-mi recomandati unul bun?
Am un avocat foarte slab!!!
Am fost prins in trafic cu o alcolemie de 1, 49 la mie, am cerut recalculare la iml si mi-a venit raspunsul cu o alcolemie de 0, 60 la mie, dar procurorii si judecatorii nu doresc s-o ia in considerare, motivand ca am 3 declaratii in care spun ce am consumat, eu am cerut recalcularea, iar ei au trimis la iml si-a venit 0,60 la mie, cum sa procedez sa-mi ia in considerare rezultatul de la iml???
Va multumesc!!!