avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Activitate cocu14

Activitate cocu14

poate administratorul"" sa ameninte cu"" sa intrerupa furnizarea apei la un apartament , ca nu se dau actele casei pentru contract individual cu RAJA ?
in situatia in care proprietarul este plecat si contractul casei este la el dar in apartament sunt chiriasi si sunt cu toate datorile la zi.
dar la o asociatie de 10 scari , dc se opreste apa la toate scarile cat timp fiecare au apometre separate si nu au toate scarile datorii ,
este vorba despre o adeverinta de vechime pentru dosaru de pensionare .
pe care am primito . fiind trecut in dreptul fiecarui an ,un numar de zile .
dar impartit la cate luni are un an , imi reiese poate o zi pe luna sau in cazul cel mai fericit 16 zile pe luna .
in concluzie in 16 anii de munca ,nu mam ales decat cu 1365 de zile lucrate.
am primit o adeverinta de vechime in care sunt trecuti ani de munca , lunile si zilele de munca 1991- 2007. si reiesind din toti acesti anii doar 1362 de zile.

va intreb UN de ma pot adesa k sa se verifice inca o data si pentru a le vedea si eu sau o alta persoana autorizata de mine?
Răspuns la discuția Adeverinta vechime munca
Este adevarat. Dar in data de pe 2.08.2011 , am sunat la sociietate si sa recunoscu k cererea este dar nu este personalul necesar, azi 10.08.2011 dinou acelasi telefon si nu era nici doamna de la arhiva nici doamna de la personal , intrand in concediu de 2 anii.
INn cazul acesta ce fac? ai dau in judecata?
acum 2 ani sa depus o cerere pentr-u o adeverinta de vechime .
pina in prezent nu am primit nimic, scuzanduse societatea respectiva , ba k nu este arhivara , ba nu este doamna de la personal.
intrebarea este urmatoarea CE FAC SI LA CINE VA TREBUI SA MA ADRESEZ K SA PRIMESC ADEVERINTA ?
VA MULTUMESC