Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... zile si lunii dini anii , lipsa la adeverinta de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

zile si lunii dini anii , lipsa la adeverinta de vechime

am primit o adeverinta de vechime in care sunt trecuti ani de munca , lunile si zilele de munca 1991- 2007. si reiesind din toti acesti anii doar 1362 de zile.

va intreb UN de ma pot adesa k sa se verifice inca o data si pentru a le vedea si eu sau o alta persoana autorizata de mine?
De unde ati primit aceasta adeverinta? De la firma la care lucrati sau ati lucrat,de la arhiva,mai functioneaza firmele la care ati lucrat,va faceti dosarul de pensie?
Atentie:
Degeaba aveti vechime daca societatile la care ati lucrat nu si-au platit contributiile.
este vorba despre o adeverinta de vechime pentru dosaru de pensionare .
pe care am primito . fiind trecut in dreptul fiecarui an ,un numar de zile .
dar impartit la cate luni are un an , imi reiese poate o zi pe luna sau in cazul cel mai fericit 16 zile pe luna .
in concluzie in 16 anii de munca ,nu mam ales decat cu 1365 de zile lucrate.
cocu14 a scris:

este vorba despre o adeverinta de vechime pentru dosaru de pensionare .
pe care am primito . fiind trecut in dreptul fiecarui an ,un numar de zile .
dar impartit la cate luni are un an , imi reiese poate o zi pe luna sau in cazul cel mai fericit 16 zile pe luna .
in concluzie in 16 anii de munca ,nu mam ales decat cu 1365 de zile lucrate.

In acest caz, adresati-va inca o data societatii respective ... daca nu promovati o actiune in instanta .