avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1070 soluții astăzi
Forum Activitate alexa2091

Activitate alexa2091

Răspuns la discuția procura
pai si eu daca chem politia?ii pot scoate din casa,pt ca ma ameninta si imi spun ca eu voi pleca din casa nu ei.
Discuție procura
buna ziua,am o procura de la sotul meu care mentioneaza ca doar eu sunt mandatara lui si pot avea grija de locuinta si pot sta in ea.stiti cumva ,daca cineva are buletinul facut in aceasta casa are dreptul de a locui cu mine chiar daca este frate/sora/mama cu el?el se afla la inchisoare si prin aceasta procura pe care o am el specifica ca doar eu am dreptul de a locui,el fiind proprietarul imobilului.va multumesc
Discuție decret
buna ziua stiti cumva daca s a aplicat decretul de 6 ani??sau cand intra in vigoare?
Răspuns la discuția anulare procura
dar pot anula aceasta procura la camera notarilor?pentru ca sotul meu este arestat si doreste ca el sa anuleze procura data mamei lui ..si dupa aceea sa imi faca mie...si nu stiu unde sa ma duc sa o anulez

procura pentru casa..sotul meu este arestat si a facut o procura pe numele mamei lui...dar vrea sa o anuleze pentru ca ea vrea sa i vanda casa..si nu stiu unde sa ma duc sa anulez procura...eu stiam ca o pot anula la Cam.notarilor..

Discuție anulare procura
stiti cumva cat are valabilitate o procura??
Discuție extradare
buna seara,dak mi a venit o extradare din alta tara asta poate insemna ka pot fi arestata?va multumesc
Răspuns la discuția cod penal
dar din kate am inteles unul fara altul aceste 2 coduri nu pot sta prea mult ka se leaga unul de kelalalt.si se aude k din octombrie pleak aksa peste 2000 de detinuti si ku bratari la mana.este adevarat?
Discuție cod penal
as dori sa mi spuneti si mie dak noul cod penal v a intra in vigoare in octombrie sau la anul in ianuarie multumesc