Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... procura
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

procura

buna ziua,am o procura de la sotul meu care mentioneaza ca doar eu sunt mandatara lui si pot avea grija de locuinta si pot sta in ea.stiti cumva ,daca cineva are buletinul facut in aceasta casa are dreptul de a locui cu mine chiar daca este frate/sora/mama cu el?el se afla la inchisoare si prin aceasta procura pe care o am el specifica ca doar eu am dreptul de a locui,el fiind proprietarul imobilului.va multumesc
Faptul ca o persoana are buletinul la o anumita adresa, nu ii da obligatoriu dreptul de a locui in acel imobil
pai si eu daca chem politia?ii pot scoate din casa,pt ca ma ameninta si imi spun ca eu voi pleca din casa nu ei.