avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 721 soluții astăzi
Forum Activitate kpas2005

Activitate kpas2005

Buna seara!
Cum trebuie sa arate o procura pentru vanzarea unei case din Romania -data de o persoana din Ungaria(cetatenie maghiara) pentru o persoana din Romania
*incluzand si eventialitatea primirii unui avans inainte de perfectarea actelor.
Multumesc!
multumesc pentru raspuns
Terenul este trecut ca si curte
Teren intravilan
Buna Seara! As vrea sa tai apox 3000-5000 m2 de salcam si alti copaci dupa teren intravilan.(curte)
Motivul este ca vreau sa dau o alta intrebuintare terenului.
As vrea sa stiu daca trebuie sa obin autorizatie -pentru a-i taia si transporta pentru valorificare.Cine trebuie sa dea autorizatia?Se percep onorarii?
Multumesc.
Discuție Expropiere
Buna seara!


As vrea sa stiu daca o expropiere se poate efectua doar prin hotarare judecatoreasca ori este suficient o hotarare a consiliului local.

Multumesc!
Buna ziua! As vrea sa imputernicesc (notarial) pe tatal meu sa ma reprezinte la apia.
Pot merge la notar fara el?
Multumesc!
Buna ziua!
Sunt angajat la o firma de 3 ani.
Pe toata aceasta perioada angajatorul a platit taxe pentru 2 ore/zi.Programul de lucru este de 9 ore zi .
Il pot da in judecata si forta sa plateasca retroactiv taxele?
In ITM nu am incredere ca de cele mai multe cazuri umbla dupa spagi.(iar reclamatia e un fel de pont)
Multumesc!
Buna seara!
Poti profesa cu un atestat de alpinism utiliar si P.F.A romanesc in strainatate
In caz ca da cum se emit facturile?Multumesc!
Buna seara!

Se poate obtine orice forma de fonduri ,pentru infintarea unei plantatii de nuc?
Suprafata: 2.35ha
Multumesc
este legal sa trimiti prin posta 1 pachet tigati din ro in alte state din eu?
..de exemplu sub titlul de obiect de colectie..
buna ziua!cat costa aproximativ ,autorizatia de constructie a unei case 2 camere,70m2 ,in mediul rural.