avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1027 soluții astăzi
Forum Activitate magdalenacucu

Activitate magdalenacucu

magdalenacucu a scris:

Multumesc pentru informatii si scuze daca s-a gresit cu mesajele anterioare, mai am o intrebare: cum se poate afla care ar fi suma de restituit si in ce mod?


Si inca ceva, cum este cu termenul de prescriere de 3 ani? este posibil sa fi trecut acest timp?
Buna ziua,
Se poate face porire pe salariu fara acceptul salaritului ? Cat este cota maxima de poprire din salariu?
Multumesc pentru informatii si scuze daca s-a gresit cu mesajele anterioare, mai am o intrebare: cum se poate afla care ar fi suma de restituit si in ce mod?
Sau trebuie sa ne prezentam la tribunal?
Si in acest caz ce putem face, putem sa apelam la un avocat sa ne reprezinte? Si de ce numai la aprox. 5 salariati din aprox. 40-50 ?
tribunalul prahova ploiesti , sectia civila
dosar nr. 5308/105/2011
Cu avocatul care ne-a reprezentat, dar ce inscrisuri ar putea fi vorba si de ce dupa atata timp si doar la cativa?
Buna ziua, ce inseamna primirea unei citatii in care se mentioneaza ca sunt citata in calitate de parat de angajator (mentionez ca am castigat un proces cu angajatorul in 2008 pt motivul drepturi banesti neacordate, majoritatea salariatilor, prin hot. judecatoreasca irevocabila) pentru fond- intoarcere executare, la solutie scrie: pentru a se depune inscrisuri, pana acum am primit doar cativa salariati. Cum trebuie sa procedam sau cu cine sa luam legatura.
Multumesc.