avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Activitate giita

Activitate giita

Lucrez la o institutie de stat serviciul recuperare debite,am un dosar in care debitorul a decedat si am facut adresa la notarii publici sa-mi trimita daca s-a dezbatut succesiunea si cine sunt mostenitorii .Am primit adresa ca succesiune a fost dezbatuta si se afla inregistrata la un anumit birou notarial . Am trimis adresa la acel birou notarial de jumatate de an dar nici pana in prezent nu am primit raspuns am revenit cu o alta adresa ,telefon mail si nici pana in prezent nu am primit raspuns.Cui trebuie sa ma adresez sa aflu mostenitorii s-au daca pot trimite adresa la ANAF fara sa am numele mostenitorului.Mentionez ca are proces verbal de constatare a crentei care este titlu executoriu.
Sunt de la o institutie publica am un debitor care a decedat si nu sa dezbatut succesiunea ce trebuie sa fac sa pot recupera debitul in valoare de 5000 lei
Răspuns la discuția adresa notari
Pot trimite la ANF pentru executare silita titlu executoriu fara s-a stiu numele mostenitorilor ? Mentionez ca succesiunea sa dezbatut la un anumit birou notarial la care am trimis de doua ori adresa si nu vor sa-mi raspunda .
Răspuns la discuția adresa notari
Revin sunt institutie de stat defunctul are un debit de 185000 lei si solilicitarea de respectare a prevederilor OG NR 27/2002 modificata prin legea nr 233/2002 prin care solicitam sa se verifice registrul de evidenta a succesiunilor ( opisul de evidenta a procedurilor succesorale potrivit art. 44 alin. (2).Am primit de la colegiul notarilor publici ca mostenirea s-a dezbatut la un anumit birou notarial. Cei de la acel birou notarial nu mi-au raspuns la adresa .Cui trebuie sa ma adresez in continuare.
Discuție adresa notari
Lucrez la o institutie publica si am trimis o adresa catre un birou notarial in care ceream sa ne comunice cine sunt mostenitori de pe urma unui anumit defunct , am asteptat 45 zile dar nu am primit raspuns. Am revenit cu o alta adresa in care ii rugam sa ne trimita raspuns la adresa precedenta .A expirat si acest termen de 45 zile si nu am primit raspuns la solicitarea noastra . Unde trebuie sa ma adresez sa pot obtine un raspuns .
Răspuns la discuția arestat franta
A fost condamnat la un an cu executie si doi ani cu suspendare cit executa din acest an am inteles ca se poate intoarce in sase luni pentru buna purtare este adevarat sau speram in zadar?
Am un credit ipotecar de 20000euro din 2006 la vremea aceea apartamentul a fost evaluat la 60000 de euro si platesc asigurarea la casa de 60 euro pe an .Intre timp valoarea apartamentului a scazut foarte mult in jur de 35000-40000 euro iar cei de la banca nu vor sa-mi scada asigurarea la casa la valoarea actuala ca trebuie sa fac?
Răspuns la discuția arestat franta
nu a facut infractiuni pe teritorul nici unei tari nu exista nici un mandat international nui ascundem nimic avocatului am intrebat ce sanse are sa se intoarca acasa de sarbatori
Răspuns la discuția arestat franta
are avocat angajat are procesul pe 05.12.2011 a avut termen pentru asi pregati apararea de doua saptamani dati-ne o speranta
Discuție arestat franta
A fost arestat in Franta pentru frauda informatica.Nu a savarsit nici o infractiune pe teritorul francez pentru ca a fost arestat la intrarea in Franta unde la un control amanuntit au gasit o aparatura pe care nu avea voie sa o detina ce sanse are sa vina acasa tinand cont ca nu are antecedente.