avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 734 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters221029

Activitate ContSters221029

Răspuns la discuția Incredintare minor.Recurs
in sfarsit mi-am luat baietelul de 2 saptamani dar inca nu s-a terminat,a facut si recurs dupa cum va spuneam aven termenul pe 23 luna aceasta si nu stiu ce o sa se intample.de cand am luat baiatul au venit acasa la mn in romania de 2 ori cei de la protectia copilului,o data a venit si tatal impreuna cu ei sa-si vada si copilul si nu inteleg de ce au venit de 2 ori desi nu aveau ce sa vada deoarece eu am conditii foarte bune acasa.ei au zis ca lucrurile nu vor ramane asa si la recurs la Ploiesti.Stiu ca uneori legea poate fi cumparata si i-mi e foarte teama deoarece eu am ajuns pe dreptate si adevar pana aici si m-am luptat.
Intrebarea mea e daca lui i-i va fi asa de usor sa i se incredinteze copilul avand in vedere ca am 2 cauze castigate si dk mai pot face ceva in caz ca el va castiga la recurs?
Astept un raspuns va rog!
Răspuns la discuția reincredintare minor
I-mi pare foarte rau de ceea ce vi se intampla poate dk faceati de la inceput acest rezumat eu nu va spuneam nimik din ceea ce am spus mai sus.
Sper din tot sufletul sa fiti alaturi de fetita dv chiar dk va sta la tatal iei.In cazul acesta nu cred ca aveti mare lucru de facut decat sa i-i aratati cat de mult o iubiti.ma scuz pt ceea ce am zis mai sus.succes
Răspuns la discuția Incredintare minor.Recurs
Sunt putin mai linistita datorita sfaturilor dumneavoastra si o sa va scriu imediat ce o sa am vre-o noutate.
Va multumesc din suflet!
Răspuns la discuția reincredintare minor
N:((u vreau si nu sunt in masura eu sa va judec dar credeti-ma ca eu ma lupt sa am copilul langa mine si nu stiu cum reusiti dv sa va lasati copilul asa de usor.cred ca ar fi mai bn sa luptati sa-l tineti langa dv.
E tot ce poate sa aiba mai frumos si scump pe lume o mama!
Răspuns la discuția custodie
Depinde foarte mult de conditiile pe care puteti sa i le oferiti copilului dv si conditiile pe care i le poate oferi mama.Bineinteles ca dv va trebui sa demonstrati in instanta ca e spre binele copilului sa va fie incredintat dv spre crestere si ingrijire.Se va face ancheta sociala la domiciliul dv si al mamei copilului.
Aveti un drum foarte lung de facut.Succes!
Răspuns la discuția Incredintare minor.Recurs
aveti dreptate dar eu lucrul acesta nu l-am stiu.Am discutat cu Av mea si i-am spus acest lucru.
A zis ca a vb deja cu un judecator executoresc si ca va trebui sa astept putin.
Mi-a spus ca se poate sa-mi iau copilul.Nu inteleg de ce nu mi-a zis de la inceput ca i-mi puteam lua baietelul.
Acum sunt preocupata deoarece am inteles ca se va da de la 1 octombrie noua lege(custodia comuna),sunt disperata,ma lupt de aproape 2 ani jumate pentru custodia copilului si am trecut prin atate ca la sfarsit sa se dea custodia comuna.
Stiu ca niciodata nu o sa ma inteleg cu tatal copilului si nu stiu cum o sa facem.
Procesul va fi la sfarsitul lu noiembrie cand legea va fi deja aplicata.
Credeti ca am vreo sansa sa-mi incredintezi mie copilul sau se va da custodie comuna????
Astept un raspuns de la dv.Va multumesc!
Răspuns la discuția Incredintare minor.Recurs
va rog sa-mi spuneti dk e normal ca eu nu i-mi pot lua baiatul desi am castigat fondul si apelul i-a fost respins.noi am fost in relatie de concubinaj
Răspuns la discuția Incredintare minor.Recurs
Nu inteleg de ce avocatul meu nu mi-a spus ca eu pot pune deja in executare hotararea definitiva.mi-a spus ca daca tatal copilului a facut recurs eu nu i-mi pot lua copilul inca si ca va trebui sa astept pana ce se va da o hotarare in recurs.credeti ca ar trebui sa ma consult cu un alt avocat?
Nu mi-am vazut copilul din noiembrie anu trecut.Eu am fost aproape in fiecare luna acasa si am fost prezenta la toate procesele.Chiar dk sunt in Italia eu i-i trimit in fiecare luna pachet si bani la baiat.200 euro pe luna,am dovezi ca-i trimit in fiecare luna si ca el e cel care nu-mi da voie sa vad copilul chiar dk as locui in Romania.Nu inteleg de ce ar trebui sa fiu eu de vina pt ca el nu ma lasa sa vad baiatul.
Răspuns la discuția Incredintare minor.Recurs
inaca astept raspunsul la intrebarea pusa de dv.
Răspuns la discuția Incredintare minor.Recurs
Aveti dreptate insa nu mi-au incredintat copilul provizoriu datorita faptului ca eu nu aveam o casa,nu aveam nimik.Credeti-ma ca mi-as fi dorit dar nu s-a putut.Acum lucrurile sunt diverse as fi dispusa sa raman in Romania nu e ca aici e vreo bucurie.Nu stiu daca a fost de ajuns dar eu am spus in fata doamnei Presedinte care m-a intrebat pe mine si pe martorii mei ce voi face daca i-mi incredinteaza mie copilul.Am spus ca voi ramane in Romania unde i-mi voi gasi un loc de munca si i-mi voi creste copilul.
Nu stiu daca instanta o sa inteleag ca am plecat in strainatate si nu mi-a fost deloc usor,doar ca sa creez niste conditii pentru copilul meu.Pe cand tatal copilului nu a facut nimik a asteptat cu mainile in san pt ca avea totul de la mami si tati.Nu are nici macar o casa a lui.
M-am mutat cu el de la 15 ani datorita saraciei la 16 ani aveam un copil care din pacate mi-a murit dupa 3 zile.La17 ani s-a nascut Flaviu.Sper ca nici o lege nu e mai presus decat iubirea unei mame.