Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... custodie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

custodie

in ce conditii,eu k tata de 28 de ani, al unui baietel de 3 ani, fiind necasatorit, pot obtine custodia lui pemanenta?
Depinde foarte mult de conditiile pe care puteti sa i le oferiti copilului dv si conditiile pe care i le poate oferi mama.Bineinteles ca dv va trebui sa demonstrati in instanta ca e spre binele copilului sa va fie incredintat dv spre crestere si ingrijire.Se va face ancheta sociala la domiciliul dv si al mamei copilului.
Aveti un drum foarte lung de facut.Succes!
ContSters221029, utilizator