avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... custodie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

custodie

in ce conditii,eu k tata de 28 de ani, al unui baietel de 3 ani, fiind necasatorit, pot obtine custodia lui pemanenta?
Cel mai recent răspuns: ContSters221029 , utilizator 03:24, 22 Septembrie 2011
Depinde foarte mult de conditiile pe care puteti sa i le oferiti copilului dv si conditiile pe care i le poate oferi mama.Bineinteles ca dv va trebui sa demonstrati in instanta ca e spre binele copilului sa va fie incredintat dv spre crestere si ingrijire.Se va face ancheta sociala la domiciliul dv si al mamei copilului.
Aveti un drum foarte lung de facut.Succes!
Ultima modificare: Joi, 22 Septembrie 2011
ContSters221029, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Custodia copilului abcdefg abcdefg suntem o pereche necasatorita si avem impreuna un copil de 4 ani.in cazul despartirii noastre care sunt drepturile fiecaruia asupra copilului si cui ii va fi ... (vezi toată discuția)
Incredintare minor MIHAELLAA MIHAELLAA Fratele meu are un baiat de 2 ani cu o doamna care si-a dorit sa il pastreze in conditiile in care el i-a spus ca nu vor traii impreuna.Decizia doamnei a fost ... (vezi toată discuția)
Incredintarea minorului whitepigeon18 whitepigeon18 buna ziua, am 29 de ani, am fost casatorit, casatorie din urma cariea a rezultat un copil, care are in momentul actual 3 ani si 2 luni. am divortat, iar in ... (vezi toată discuția)