avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 508 soluții astăzi
Forum Activitate armaghedon_now

Activitate armaghedon_now

Răspuns la discuția Impozit pe teren intravilan
Buna seara!
S-ar parea ca am pus o intrebare foooarte grea!
Răspuns la discuția Impozit pe teren intravilan
Cristos s-a inaltat!
Răspuns la discuția Impozit pe teren intravilan
Up?
Am primit proces verbal de punere in posesie pe o suprafata de teren intravilan
Nu am primit inca titlul de proprietate.
Intrebare: de cand platesc impozit?
Multumesc?
Răspuns la discuția Drum de acces
Multumesc frumos pentru raspuns.
Am vorbit azi cu sefa de la fond funciar.
Din pacate dumneaei sustine ca pune in aplicare " obligatia de a face " asa cum e hotararea definitiva.
O tine una si buna ca nu e pomenit nimic acolo despre drum de servitute.
Banuiesc ca o sa iau terenul asa cum e si apoi o sa-i dau din nou in judecata pentru lipsa de folosinta.
Avocatul meu deja jubileaza, impreuna cu el am jupuit de pe astia de la primarie prin executari silite la bani de cumparau terenul de la noi.
Inca odata multumesc si seara buna!
Discuție Drum de acces
Urmeaza sa fiu pus in posesie de catre primarie pe un teren aflat in mijlocul unui domeniu public. Acolo a fost identificata mostenirea de la bunici de catre expertiza funciara.
Exista o lege care sa oblige primaria ca odata cu punerea in posesie sa-mi acorde si drum de acces sau servitute?
Cum se va proceda si in baza carei legi?
Multumesc pentru raspunsuri.
Acum 2 luni am solicitat de la casa de pensii de care apartin cu domiciliul o adeverinta cu stagiul de cotizare.
Nu a fost o surpriza prea mare, avand in vedere ce patesc colegi de-ai mei care ies la pensie, dar am constatat ca din anul 2005 si pana in luna 12 2018 sunt platite doar perioadele in care am fost in concediu medical, cand aceste contributii au fost virate din nu stiu ce fond de sanatate.
In rest absolut toate lunile scrie in dreptul lor ZERO
Intrebarea e: daca maine vreau sa-mi scriu demisia ce trebuie sa cer angajatorului si cum il pot obliga sa plateasca absolut tot din urma?
Multumesc?
Sper din suflet sa nu primesc la fel de multe raspunsuri ca la intrebarea pusa aici referitoare la recuperarea grupei de munca.
O zi buna tuturor!
Nici macar grupa a-2 a?
Sa inteleg ca suntem mancati.
Nu se mai poate face nimic.
Revin cu o problema veche si spinoasa.
Un impiegat de miscare de la caile ferate care a pierdut grupa 1 de munca in 2001 mai poate recupera ceva prin intermediul instantei.
Stiu ca a fost promovat un recurs in interesul legii de catre procurorul general conform caruia toate procesele sa fie respinse ca neintemeiate.
Nu stiu numarul recursului, nu stiu anul dar mi se pare inacceptabil ca angajatorul pe mana cu sindicatele sa arunce o categorie de salariati, care toti participa la Siguranta Circulatiei, in aceeasi grupa de munca cu cea a unui frizer.
Nu beneficiem nici macar de grupa a 2-a sau cum ii mai zice acum
Se mai poate recupera ceva?
Multumesc anticipat pentru indrumari, eventual un avocat specializat pe conflicte de munca.