avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 657 soluții astăzi
Forum Activitate Popa Ioan

Activitate Popa Ioan

am terminat asministratie publica . vreau sa-mi spuneti daca pot sa-mi deschid o intreprindere individuala pe codul caen 7021- activitati in domeniul relatiilor publice . odata deschisa i. i. , pot sa angajez un alt domeniu de activitate respectiv codul 7112- activitati de inginerie si consultanta tehnica? in condiitile in care domeniul principal de activitate este altul.
Discuție Autorizare SSM
pt autorizarea unei societăţi pe instruire SSM, legea prevede , conducătorul serviciului extern de preveire şi protecţie , sa aibe vechimea de cel puţin 5 ani în domeniul securităţii şi sănătăţii în muncă. vreau să-mi spuneti daca această toată perioadă este obigatoriu să fi lucrat cu normă intreagă. mulţumesc anticipat!
Discuție rog ajutor
bună ziua .. intenţionez sa-deschid o intreprindere individuală. cu diploma în administratie publică, pot sa-mi activez codul caen 7021? deasemenea, dechisa intreprinderea inidviduală, apoi pot sa-mi angajez pe cineva cu studii tehnice , ingineresti pentru activarea codului caen 7112? vă mulţumesc anticipat....