avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Activitate mymymymy

Activitate mymymymy

Buna ziua, va rog sa-mi spuneti daca s-a dat OG /Lege cu privire la dotarea comunelor cu ambulante si in ce conditii ?
Răspuns la discuția Plata intretinere
Multumesc frumos, am sa incerc...
Răspuns la discuția Plata intretinere
Multumesc, dar totusi......
Răspuns la discuția Plata intretinere
Multumesc, pt. gunoi am platit masina, aragazul suspenndat, pt. apa se da citirea apometrelor, liftul este singurul folosit .Va rog, in baza carei lege, art. pot solicita cererea. Multumesc
Buna ziua,
-in apartamentul meu din 15 august am inceput renovarea si cred ca o sa dureze cam o luna jumate, pe aceasta perioada voi locui in alt apartament in care nu locuia nimeni.
-doresc sa-mi spune-ti daca este corect sa platesc intretinerea pt. 2 apartamente. Multumesc.
Discuție HG 128/1994/
Buna ziua, va rog sa-mi spuneti , la ce distanta poate fi amplasat un bar/mag.unde se pot vinde bauturi alcoolice, tigari de o scoala in provincie.(in HG 128/1994 nu specifica distanta)
Multumesc
Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca o persoana poate platii cotizatia pt.completare cotizatie in vederea depunerii dosarului de pensie avand in vedere ca:
-are 58 ani si 25 de ani cotizatie si la acest moment nu este angazat.
Multumesc
IACPB nu este acualul GRANITU, am sunat
mymymymy a scris:

Buna ziua,va rog sa ma indrumati de unde poate fi luata o adeverinta pt ani lucrati :1 iunie 1974- august1979 .Institutia in care a lucrat fost ICPB actual(cred ca asa se numeste) IACPB -Intr. constructii prefabricate din beton Bucuresti.
-Unde pot accesa arhiva acestei intreprinderi?
-Care sunt pasi de a intra in posesia adev.

O alta probl., eu am lucrat in comert mag.Cocor ( din Bucuresti ) din 1980-1989 unit de stat, de dupa pana in 2008 tot in Cocor dar angazat in decursul anilor la 3 firme private, cum de fapt se infiintase dupa 1989.Pt. dosarul de pensionare imi trebuie adeverinta de la unit de stat si cele private???
Multumesc



de cand treb sa platesti taxa de 450 lei??????
Buna ziua,va rog sa ma indrumati de unde poate fi luata o adeverinta pt ani lucrati :1 iunie 1974- august1979 .Institutia in care a lucrat fost ICPB actual(cred ca asa se numeste) IACPB -Intr. constructii prefabricate din beton Bucuresti.
-Unde pot accesa arhiva acestei intreprinderi?
-Care sunt pasi de a intra in posesia adev.

O alta probl., eu am lucrat in comert mag.Cocor ( din Bucuresti ) din 1980-1989 unit de stat, de dupa pana in 2008 tot in Cocor dar angazat in decursul anilor la 3 firme private, cum de fapt se infiintase dupa 1989.Pt. dosarul de pensionare imi trebuie adeverinta de la unit de stat si cele private???
Multumesc