avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Activitate epopa70

Activitate epopa70

As dori sa stiu cum ma pot inscrie pe listele pentru presedinti de sectie votare?
Unde se fac inscrierile si cine ma poate informa?
Discuție despre REVISAL
Buna ziua,
am fost angajat cu carte de munca pana in 28.09.2011 la o multinationala.
De atunci si pana in prezent nu am mai lucrat niciunde.
Am nevoie de o adeverinta de la ITM ca nu sunt angajat, dar din pacate nu o pot primi, deoarece in sistemul REVISAL NOU nu apar dezactiv.. Am incetarea contractului de munca cu firma, am adeverinta de la firma ca nu mai sunt angajatul lor, mi-au confirmat ca au operat in REVISAL ca nu mai lucrez la aceasta societate si cu toate acestea la ITM apar ca ACTIV.
Cui sa ma adresez?
Răspuns la discuția Garantie masina de spalat
Va multumesc pentru sfaturi, dar cred ca va trebui sa o iau de la capat.
Sesizarea la unitatea service am facut-o telefonic, nu mi-a spus nimeni nr de inregistrare.
Am fost la vanzator mi-au facut copii dupa acte, nu mi-a dat nimeni nr de inregistrare, am fost la protectia consumatorului m-au trimis la vanzator
Răspuns la discuția Garantie masina de spalat
Am fost la Protectia consumatorului si mi s-a spus sa ma adresez vanzatorului.
Am fost si acolo si mi-au spus sa astept raspunsul lor
Am achizitionat o masina de spalat care s- a defectat . Am facut sesezare la cei care trebuia sa-mi ofere garantia si timp de o luna calendaristica nu mi s-a rezolvat problema. Am sunat inca de 2 ori la ei si mi s-a spus sa ma adresez cui vreau, deoarece ei au facut comanda la producator si acesta nu le-a trimis piesa defecta(MOTORUL) Ce trebuie sa fac?