avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 663 soluții astăzi
Forum Activitate adinamaria88

Activitate adinamaria88

Buna ziua.
Am inchiriat un spatiu pentru a-mi desfasura activitatea. Momentan, pfa-ul este suspendat pentru ca inca sunt in CCC (concediu crestere copil) pana in ianuarie, dar pentru ca mi s-a ivit ocazia de a inchiria ceva la pret foarte bun, l-am inchiriat mai devreme, desi eu nu imi desfasor activitatea.
Va rog sa imi spuneti daca trebuie sa imi deschid punctul de lucru sau ce trebuie sa fac? Care sunt formalitatile ????
Discuție Divort
Buna ziua.
Am o serie de intrebari legate de un posibil divort. Eu am parasit domiciliul conjugal cu un copil de 2 ani. V-as ruga sa imi spuneti daca se poate care sunt procedurile pentru a intenta un divort. Avem in comun un imobil , o garsoniera, care este achizitionata din timpul casatoriei.Acest imobil a fost cumparat in urma vanzarii unui apartament care era al soacrei mele.
Imi puteti spune in prima faza care sunt procedurile pentru intentarea unui divort, care va fi situatia copilului de 2 ani si cum se va imparti imobilul.

Va multumesc
Nu stie nimeni?
Buna ziua.
Eu sunt traducatolr autorizat, inregistrat la FISC. As putea sa primesc tineri studenti care ar dori sa faca practica? Trebuie sa ma inregistrez undeva?
Multumesc
Buna ziua.
Urmeaza sa nasc la sfarsitul lunii martie anul acesta. Eu pe langa Pfa am si contract de munca, unde momentan am intrat in prenatal.
Intrebarea mea este cand trebuie sa imi suspend activitatea pe Pfa avand in vedere ca eu nu mai realizez venituri fiind in concediu?
Buna ziua.
As vrea si eu sa stiu daca un Pfa poate contine mai multe domenii diferite si care sunt conditiile? Sotul meu are un Pfa pe agricultura si asm vrea sa mai adaugam si un Pfa pentru decoratiuni interioare.
Va multumesc