Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Suspendare PFA-plata chiriei
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Suspendare PFA-plata chiriei

Buna ziua.
Am inchiriat un spatiu pentru a-mi desfasura activitatea. Momentan, pfa-ul este suspendat pentru ca inca sunt in CCC (concediu crestere copil) pana in ianuarie, dar pentru ca mi s-a ivit ocazia de a inchiria ceva la pret foarte bun, l-am inchiriat mai devreme, desi eu nu imi desfasor activitatea.
Va rog sa imi spuneti daca trebuie sa imi deschid punctul de lucru sau ce trebuie sa fac? Care sunt formalitatile ????
Nu puteti desfasura niciun act de pregatirea a viitoarei activitati, nu puteti deduce nicio cheltuiala atata timp cat pfa-ul e suspendat la registrul comertului. Si nici acel contract de inchiriere nu il puteti desfasura cu acel pfa care acum nu exista, cat pfa-ul e in perioada de suspendare.