avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 332 soluții astăzi
Forum Activitate JIPAIONUTCATALIN

Activitate JIPAIONUTCATALIN

Discuție faliment srl
salut
am un magazin non stop in bz si din cauza unor investitie proaste am o datorie l;a furnizori in valoare de 20000 ron di la finante de 4500.Puteti sa imi dati si mie un sfat ce sa fac ? as vrea sa o declar falimentara.societatea are doi asociati.
multumesc anticipat

Sal ,
am o mare problema :in anul 2006 am luat un imprumut de la o banca pentru cumpararea unui apartament .Timp de aproape 3 ani am platit ratele aproape la timp,nu am platit o luna de zile rata si am acumulat o intarziere de peste 90 zile mai exact 112 zile .Banca mi-a vandut creditul la o societate de recuperari datorii.Eu platesc in continuare rata la banca numai ca bani se dula la societate.Problema este ,si aici am mare neoie de un sfat, societatea respectiva ma obliga sa achit tot creditul intr-un an de zile si eu din pacate nu am de unde sa dau acesti bani.Mentionez ca la momentul actual am posibilitatea financiara sa platesc ratele la timp,ratele vechi impuse de banca.CE E DE FACUT ?

multumesc anticipat.
Răspuns la discuția inventar magazin
multam
sper sa imi recuperez paguba
Răspuns la discuția inventar magazin
dar ma gandesc daca ele isi dau demisia ,chiar daca eu nu le-o aprob , si pleaca cum mai recuperez eu paguba?
Răspuns la discuția inventar magazin
da dar care este procedura privind inventarierea?
sal
sunt la inceput de drum cu o afacere ,detin un magazin mixt ,si nu am stiut cum sa fac un inventar iar cand l-am facut cum trebuie am constat ca am fost furat de angajate .Problema e ca as vrea sa-mi zica cineva cum sa recuperez lipsa in gestiune .Angajatele in numer de 3 au carti de munca , la primul inventar facut in prezenta lor au semnat un proces verbal de luare in primire a marfii iar inventarul a fost semnat pe fiecare fila in parte .
multumesc anticipat .