avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Activitate huti

Activitate huti

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu o lamurire : este vre-o legataura intre data intocmirii referatului , notelor justificative si data postarii pe SEAP (in prima faza pentru verificarea documentatiei de catre ANRMAP) ? Mai explicit : daca referatul si notele justificative au fost facute in iunie (cursul euro bnr a fost luat in data respectiva ) si postarea in SEAP se face in iulie este vre-o problema?
Discuție Casare
Buna ziua,am si eu o intrebare si anume: daca la o institutie publica , in urma inventarului se propun spre casare mijloace fixe si obiecte de inventar ( obtinandu-se toate aprobarile ), iar aceasta casare nu se mai efectueaza, prezinta o problema?
Buna ziua,
Se pot propune spre casare licentele IT , care sunt foarte vechi si sunt inregistrate ca si mijloace fixe necorporale?
Cand se intocmeste acest proces verbal ?
Buna ziua,am si eu o nelamurire, daca la o Institutie publica se desfasoara un Proiect, mijloacele fixe si obiectele de inventar achizitionate pe acel proiect intra in gestiunea institutiei, s-au numai dupa finalizarea proiectului respectiv? Gestionarul Institutiei este responsabil cu efectuarea N.I.R. si a bonurilor de consum?
Va multumesc
Problema e ca dupa cei 3 ani promovez in functia de inspector principal , iar in aceasta functie am fost 7 ani
Buna ziua,
Am fost concediata in 2010 dintr-o institutie publica, iar in 2011 am fost reangajata prin redistribuire intr-o functie publica inferioara cu acordul meu, functie vacanta pe perioada nedeterminata. Mentionez ca 7 ani inainte de concediere am ocupat functia de inspector principal (fara alta avansare) iar acum prin redistribuire sunt pe un post de inspector asistent.Intrebarea mea ar fi cand pot sa beneficiez de promovare si in ce functie?
Va multumesc