avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 885 soluții astăzi
Forum Activitate maryusik78

Activitate maryusik78

mama s-a nascut in luna martie anul 1957,si avea in anul 1998 o vechime in campul muncii de 19 ani,6 luni si 19 zile intregita la 20 de ani,grupa a III a. .multumesc mult pentru raspunsurile dumneavoastra.
mama a fost pensionata pe caz de boala din anul 1998 pana in anul 2011,luna august cand i-a fost suspendata pensia de cei de la "I.N.E.M.R.C.M".ma intereseaza daca anii acestia de "pensionat medical" se iau in considerare la implinirea varstei necesare pentru pensionare la termen. mentionez ca mama are varsta de 55 de ani.multumesc mult si astept raspunsul dumneavoastra.
mama mea in varsta de 55 ani este coasigurata la asigurarea mea medicala.as dori sa stiu daca aceasta coasigurare are "termen de valabilitate" sau daca este conditionata de anumiti factori.mentionez ca sunt asigurat la "CASAOPSNAJ".
sunt asigurat la CASAOPSNAJ.mama nu are nici o sursa de venit in urma sistarii pensiei pe caz de boala de catre cei de la INEMRCM in luna august 2011.as dori sa stiu daca o pot interna intr-un spital de stat dupa ce devine coasigurata la asigurarea mea de la CASAOPSNAJ.mai precis daca exista un protocol de colaborare intre CASMB si CASAOPSNAJ.CU RESPECT.MULTUMIRI PTR UN EVENTUAL RASPUNS.
mamei mele in varsta de 54 de ani i-a fost sistata pensia pe caz de boala de catre cei de la INEMRCM anul trecut in luna august,aceasta fiid singura sursa de venit a acesteia.mentionez ca in prezent nu are nici o sursa de venit.as vrea sa stiu daca in acest caz benificiaza de asistenta medicala gratuita sau nu?si ce ar trebui sa facem sa beneficieze de asistemta medicala.cu respect,in asteptarea unui raspuns:va multumesc anticipat.as mai dori cum ar putea deveni coasigurata pe asigurarea mea medicala si care sunt procedurile,precum si daca trebuie s-o trec ca persoana aflata in intretinerea mea.va multumesc din suflet celor care imi raspund.cu respect.
as dori sa stiu unde se pot face contestatii impotriva deciziilor institutiei "INEMRCM";deoarece aceasta institutie a declarat-o sanatoasa si apta de munca pe mama mea bolnava de tulburare afectiva bipolara,pensionata pe caz de boala din anul 1998.in urma deciziei i-a fost sistata pensia si implicit toate drepturile din punct de vedere medical:tratament specific bolii si analize.va multumesc anticipat celor care imi pot da un raspuns.