avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1952 soluții astăzi
Forum Activitate cristina_kriki2003

Activitate cristina_kriki2003

Buna ziua. Am mare nevoie de fise de post pt postul de Tinichigiu carosier, Vopsitor Auto, Mecanic auto si sef service. Va rog sa ma ajutati. cristina_kriki2003@yahoo.com
VA multumesc anticipat pt ajutor.
Cu stima Cristina
Imi puteti spune in baza carei legi un administartor ( asociat ) al uni SRL poate sa fie salariat propriu?

VA multumesc
Va multumesc
Buna Ziua
Vreau sa stiu daca 3 asociati ai unui SRL pot sa fie in acelasi timp si administratori si salariati la propriul SRL?

Va multumesc anticipat
Am o nelamurire foarte mare. Ati putea sa-mi spuneti ce autorizatii sunt necesare pentru deschiderea unui service auto? Serviceul are mecanica si tinechigerie. Are si angajat vopsitor auto dar procesul de vopsire a autoturismelor se va realiza la o cabina din proprietatea altui service ( va exista contract de colaboare).
Va multumesc anticipat
In cazul in care se doreste infiintare unui PFA pentru vopsitor auto, poate PFA-ul sa aibe ca si angajati un tinichigiu si un mecanic sau trebuie fiecare sa isi faca PFA separat cu 3 case de marcat?
Va multumesc anticipat.
Asociatii srl-ului pot sa fie angajati la firma lor? Daca pot sa fie angajati trebuie sa plateasca contributii suplimentare ca si asociati sau e suficient sa platesca contributiile specifice angajatilor?
Va multumesc anticipat.
Buna Ziua
In cazul unei tinichigeri-vopsitori-mecanica auto ce ar fi mai usor de infiintat PFA sau SRL? Ce acte ar presupune infiintarea uneia dintre formele de mai sus? PFA poate lucra cu asigurarile?
Va multumesc anticipat