Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale asociati , administartori si salariati ai SRL-ului ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

asociati , administartori si salariati ai SRL-ului propriu

Buna Ziua
Vreau sa stiu daca 3 asociati ai unui SRL pot sa fie in acelasi timp si administratori si salariati la propriul SRL?

Va multumesc anticipat
Da. Administratori pot fi prin actele constitutive ale firmei, pentru care nu se primeste nici o retributie, iar angajati pot fi prin contractele de munca.
Va multumesc
Imi puteti spune in baza carei legi un administartor ( asociat ) al uni SRL poate sa fie salariat propriu?

VA multumesc