avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Activitate vladut75

Activitate vladut75

am un dosar depus la aceasta institutie din 2006,nu se rezolva nimic ,primesc anual de la ei o scrisorica precum ca dosarul se afla in lucru,oare?ce pot face ?si alta rugaminte daca se poate ,cum trebuie sa arate o petitie catre aceasta institutie?am trimis catre dinsi o scrisoare in care ii rugam sa imi spuna in ce faza se afla dosarul meu,am primit scrisoarea inapoi cu precizarea ca nu ma pot adresa lor decit printr.o petitie.daca ma puteti ajuta,va multumesc.
Discuție cazier
cazierul se poate scoate si din alta localitate din judetul in care locuiesti,sau se scoate numai din localitatea de domiciliu?
ce conditii ntrebuiesc indeplinite ca sa obtin indemnizatia de crestere a copilului?????
am inteles ca au aparut de curind ,niste cursuri finantate de uniunea europeana,cursuri de bucatari,ospatari,receptionere etc,pentru care in timpul scoli primesti si o anumita suma de bani 700.....1000ron.incercati sa va inscrieti la aceste cursuri.
IN ANUL 1997,AM FOST IMPLICAT INTRUN ACCIDENT AUTO,IN TIMP CE MA DEPLASAM SPRE LOCUL DE MUNCA FIIND IN MASINA FIRMEI LA CARE LUCRAM,SOFERUL A INTRAT CU MASINA INTRUN POM.IN URMA ACESTUI ACCIDENT AM RAMAS CU INVALIDITATE PERMANENTA SI ANUME FARA UN OCHII.ASTA E VIATA!DUPA RECUPERARE AM INCEPUT SA LUCREZ DIN NOU.SI AM LUCRAT IN MOD NORMAL PINA ANUL TRECUT CIND FIRMA LA CARE LUCRAM A DAT FALIMENT SI NE.A TRIMIS IN SOMAJ.DAR ACUM OBSERV CA IMI ESTE FOARTE GREU SA.MI GASESC DE MUNCA PT CA NIMENI NU VREA SA ANGAJEZE O PERSOANA CU HANDICAP ,NICI MACAR SA IMI DE VOIE SA DAU O PROBA DE LUCRU.ASA CA AM AJUNS LA CE NU AM VRUT SA AJUNG NICIODATA SI ANUME MA GINDESC LA PENSIA DE HANDICAP.INTREBAREA MEA ESTE URMATOAREA...AM DREPTUL LA O PENSIE DE ACEST GEN?UNDE TREBUIE SA MA ADRESEZ?CU TOATE CA EU SPER SA IMI GASESC DE MUNCA ,DAR IN ACEST MOMENT NU AM NICI UN VENIT ASA CA MA GINDEC SI LA ACEASTA VARIANTA!!!!MULTUMESC ANTICIPAT PT EVENTUALELE RASPUNSURI:D
Răspuns la discuția firme de recuperare
eu nu etichetez stimate domn!eu intreb daca este corect in momentul cind esti anuntat ca ai o datorie de 3000ron,platesti 1000ron,dupa care ti se spune ca tot aceias suma o ai de plata!!!!
Răspuns la discuția firme de recuperare
va multumesc pentru raspuns,dar in momentul scrieri textuli,am gresit data contractului.nu este 1998 ci este 2008!totus ce pot face pentru ca asa cum procedeaza astia este ...tilharie!!!!
in 2008 am facut un abonament la [ editat] ,spunea in contract ca nu pot vorbi mai mult de 70ron,dar cind mi.a sosit factura ...surpriza 700ron.am sunat la ei si mi.au spus ca m.au lasat sa vorbesc de 700 de ron pentru ca au avut incredere in mine!!! nu am platit factura respectiva.acum a aparut o firma de recuperare care spune ca am de plata 3000ron,le.am platit 1000ron,dar suma nu scade deloc,acum imi spun ca trebuie sa platesc 500ron casa nu imi mai creasca dobinda,si dupa aceasta plata imi vor face un grafic de esalonare! oameni buni ce e de facut,va rog ajutatima cu un sfat ,cum procedeaza astia ajung sa ma omor ca niciodata datoria mea nu scade.X-(