Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... nesansa de angajare - pot primi ajutor social?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

nesansa de angajare - pot primi ajutor social?

in momentul de fata nu am servici si traim doar din pensia alimentara a copiilor dati spre ingrijire in urma unui divort....cam greu vad o solutie sa ies din iarna...pot primi vreun ajutor pana ma reechilibrez...macar sa fac niste cursuri gratuite
am inteles ca au aparut de curind ,niste cursuri finantate de uniunea europeana,cursuri de bucatari,ospatari,receptionere etc,pentru care in timpul scoli primesti si o anumita suma de bani 700.....1000ron.incercati sa va inscrieti la aceste cursuri.
vladut75, utilizator
multumesc....o sa caut pe net....ar fi fain sa rin un curs....si sa mai iau si bani...e de vis
inctrebati la primarie daca va incadrati ca sa primiti alocatia de sustinere a familiei.
multumesc