avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 657 soluții astăzi
Forum Activitate DASRANGE

Activitate DASRANGE

Discuție CONSULTANTA
BUNA ZIUA,
As dori sa stiu daca este legal sa infiintez o societate de consultanta privind intocmirea si depunerea dosarelor de pensionare pentru a veni in special in sprijinul persoanelor din mediul rural.
Va multumesc si astept raspunsul dumneavoastra.
Cu stima
Discuție S.R.L. sau I.I.
Buna ziua,
Care este cea mai avantajoasa forma de organizare a unei activitati de distributie (unul sau doi angajati), un s.r.l. sau intreprindere individuala ?
Buna ziua,
Sunt interesat de infiintarea unei linii de productie lemn sintetic in mediu rural si doresc sa stiu daca pot accesa fonduri europene pentru o astfel de investitie.
Linia de productie a lemnului sintetic valorifica rumegusul care, in amestec cu un material plastic, duce la obtinerea de placi, scanduri si profile de mare rezistenta in comparatie cu lemnul natural si derivatele sale OSB-ul si Pal-ul.
Va multumesc si astept informatiile dvs.
Buna ziua,
Sunt interesat de infiintarea unei linii de productie lemn sintetic si doresc sa stiu daca pentru aceasta activitate se pot accesa fonduri europene.
Linia de productie a lemnului sintetic valorifica rumegusul care, in amestec cu un material plastic duce la obtinerea de placi, scanduri, profile de mare rezistenta in comparatie cu lemnul natural si derivatele sale OSB si PAL.
Va multumesc si astept un raspuns cat mai curand.
Răspuns la discuția Contract de asociere
Nu este vorba de obtinerea de venituri, nu se urmareste exploatarea comerciala a iazului .
Intrebarea este daca se poate incheia un contract intre cele doua persoane in conditiile de mai sus.
Exista o modalitate de asociere (contract) intre doua persoane fizice pentru o activitate noncomerciala; este vorba in speta de infiintarea unui iaz de peste, o persoana detine terenul iar cealalta vine cu investitia in bani.