avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 852 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters225650

Activitate ContSters225650

probabil nu ati intels, banca ce urmeaza sa ma execute nu este banca la care am ipotecat imobilul este o a doua banca, eu vreau sa cesionez sau sa ami prea cineva contractul de credit cu tot cu garantie cu acordul banci nr.1, ca sa nu ma execute banca nr.2 la care am BO avalizate in nume propriu, e un pic mai conplicat.
mai am o intrebare: pana la executare as putea ceda,cesiona contractul de cred cu tot cu imobil altei persoane astfel ne mai avand banca ce sa execute?
multumesc
multumesc pt promtitudine si informatii
stie careva cam cat dureaza de la momentul in care se baga BO la plata si binenteles cu refuz cam cat dureaza pana sa te execute silit lund in considerare ca imobilul pe care il detin este deja ipotecat la o alta banca de la care am luat creditul?
va multumesc
multumesc de raspuns

da ipoteca este de rang 1, dar ma gandesc ca daca am restanta de 3 rate la banca cu creditul ipotecar poate ar fi de acord la executare daca cealata banca ar solicita acest lucru
ce alte soluti ar mai fi in acest caz?
asta am inteles doar ca imobilul avalistului adica al meu este cumparat prin credit ipotecar la o alta banaca care inca mai platesc in 25 deani, intrebarea e daca banca care ma va executa pt creditul de pe firma daca se poate atinge de acest imobil care este deja ipotecat la banca care mia dat creditul imobiliar
Am o problema legata de un credit pe firma care e de 3 ani si care nu il mai pot plati ,creditul este cu garantii per aval cu bilete la ordin avalizate de administrator, intrebarea e daca eu nu mai platesc creditul pe firma o sa execute firma si daca nu are ce executa pe firma il executa pe cel care a avalizat BO adica administratorul problema e ca eu am un apartament luat prib credit ipotecar de la o alta banca si mie frica sa nu ami execute acel imobil, logic ar fi ca nu il poate executa ca este ipotecat de banca care am creditul ipotecar, dar nu stiu legal cum se procedeaza, ar fi posibil ca banca la acre am creditul pe firma sa ceara executarea si la acel imobil?
dati un sfat ca nu stiu ce sa fac
va multumesc
Am o problema legata de un credit pe firma care e de 3 ani si care nu il mai pot plati ,creditul este cu garantii per aval cu bilete la ordin avalizate de administrator, intrebarea e daca eu nu mai platesc creditul pe firma o sa execute firma si daca nu are ce executa pe firma il executa pe cel care a avalizat BO adica administratorul problema e ca eu am un apartament luat prib credit ipotecar de la o alta banca si mie frica sa nu ami execute acel imobil, logic ar fi ca nu il poate executa ca este ipotecat de banca care am creditul ipotecar, dar nu stiu legal cum se procedeaza, ar fi posibil ca banca la acre am creditul pe firma sa ceara executarea si la acel imobil?
dati un sfat ca nu stiu ce sa fac
#-o#-o
va multumesc