avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 979 soluții astăzi
Forum Activitate IORDACHE MARIUS

Activitate IORDACHE MARIUS

cum pot ataca procesul verbal emis de executor dupa sustinerea licitatiei si consemnarea sumei integrale pe motivul ca debitorul si-a depus toata creanta plus cheltuielile de executare si executorul suspenda executarea (eliberarea actului de adjudecare) constatand o piedica in opinia lui si cere instantei sa se pronunte daca se continua procedura de distribuire a sumelor sau se elibereaza actul de adjudecare ???
se prescriu cele incepand cu luna aprilie 2010 si urmatoarele si nu toata suma , actionatil in judecata pentru sumele aferente perioadei apr2010 si pana acum trei luni,notatile in CF obligatoriu , nu de alta dar am vazut si cazuri in care anumiti avocati ori uita ori nu cunosc proceduri si se trezesc ca sustin astfel de procese uitand sa-si ia masuri asiguratorii, treceti la executare dupa ce aveti o hotarare , iar cel mai important luati-va un avocat ce lucreaza astfel de spete
pot participa la licitatie 2 persoane care sunt in relatie de rudenie , ex: tata si fiu fiecare dorind sa adjudce acel imobil , nefiind debitori sau interpusi , pur si simplu licitatori ?
Răspuns la discuția Licitatii imobile executate silit
da este acelasi lucru pe care l-am gandit si eu ;o singura persoana se poate reprezenta prin mandat special pentru licitatie .
va multumesc pentru raspuns .
buna ziua ,
as dori sa intreb daca pot participa la o licitatie cu mandatspecial in numele a 2 cumparatori sau mai multi ?
cum fac cautiunea daca sunt mai multi ??