Forum Discuţii juridice Executare silită Contestatie art. 523 alin. 1vcpc in calitate de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Contestatie art. 523 alin. 1vcpc in calitate de adjudecatar

cum pot ataca procesul verbal emis de executor dupa sustinerea licitatiei si consemnarea sumei integrale pe motivul ca debitorul si-a depus toata creanta plus cheltuielile de executare si executorul suspenda executarea (eliberarea actului de adjudecare) constatand o piedica in opinia lui si cere instantei sa se pronunte daca se continua procedura de distribuire a sumelor sau se elibereaza actul de adjudecare ???
Contestati degeaba. Nu aveti nicio sansa sa castigati.Cititi cu atentie prevederile art. 523vechiul CPC si o sa vedeti ca executorul a procedat coresct.
Daca nu aveti ce face cu 1000 lei, puteti face contestatie, dar va garantez ca o faceti degeaba.