Forum Discuţii juridice Executare silită Licitatii imobile executate silit
Discuție deschisă în Executare silită

Licitatii imobile executate silit

buna ziua ,
as dori sa intreb daca pot participa la o licitatie cu mandatspecial in numele a 2 cumparatori sau mai multi ?
cum fac cautiunea daca sunt mai multi ??
Parerea mea este ca nu puteti reprezenta mai multi cumparatori, intrucat acestia sunt concurenti si v-ati afla intr-un conflict de interese. Ce puteti face, cel mult, este sa depuneti pretul maxim oferit de fiecare, in scris cu semnatura si stampila daca e cazul, la executor si acesta sa declare adjudecatar pe cel care ofera pretul cel mai ridicat.
da este acelasi lucru pe care l-am gandit si eu ;o singura persoana se poate reprezenta prin mandat special pentru licitatie .
va multumesc pentru raspuns .