avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Activitate IPLoredana

Activitate IPLoredana

Doresc sa stiu ce contributie trebuie sa mai am eu ca proprietar la plata intretinerii, avand in vedere ca in apartament nu va mai locui nimeni? Mentionez ca am repartitoare de caldura si apometre la apa (am inteles ca totusi voi plati caldura blocului)
Răspuns la discuția Ajutor de incalzire
Multumesc pt raspuns Mai am o nelamurire Avand in vedere ca am repartitoare la toate caloriferele si primesc in fiecare luna o factura cu cat am consumat, ajutorul de caldura va fi in functie de suma de pe aceasta factura? Sau depinde de suma totala a intretinerii?
Am depus la administratorul blocului cererea pentru ajutorul de incalzire (presupun ca voi beneficia de el, avand in vedere ca eu am un somaj de 375 lei, iar mama nu are nici un venit), insa nu stiu ce pasi urmeaza acum. Trebuie sa astept vreo aprobare? Banii vor nevi direct la administrator pentru plata intretinerii, sau ii voi primi personal?
V-as fi recunoscatoare pentru eventualele detalii.

In momentul de fata beneficiez de o indemnizatie de somaj de 375 lei. Mi-am gasit un job part-time, unde mi se va face un contract de munca pe 656 lei brut, 500 lei net. Mai pot lua in continuare indemnizatia de somaj? Daca semnez acest contract, trebuie sa anunt la somaj, sau cum se procedeaza?
Va multumesc anticipat pentru raspuns! Sper sa nu omiteti intrebarea mea, deoarece trebuie sa anunt cat mai repede la job ce am decis.