avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1134 soluții astăzi
Forum Activitate sly_alexa

Activitate sly_alexa

e o mica mare problema care intervine..acel cetatean nu era un cetatean roman,era un cetatean german,probabil chiar mandru de a fi cetatean al unei tari care il tuteleaza....o mica mare diferenta
esti sigur de asta,pt ca eu am citit ca vor fi despagubiti cei care au depus bani pt achizitionarea unei dacii si nicdecum cei care aveau librete cu dobanda si CASTIGURI DE AUTOTURISME
se pare ca nu,eu inca mai sper in ceva pozitiv,dar in afara de o valoare sentimentala,si mie mi-au recomandat sa-l vand unui colectionist ca iau mai mult pe el .. ;-)si zau nu-mi convine deloc.eu aveam actualizata dobanda pana in '92,care oricum an de an trebuia sa intre in automat,si nu am scos niciodata bani de pe acel libret... dar ce sa facem..asta e tara noastra,noi cetatenii romaniei,oameni de rand nu am fost niciodata tutelati de stat :-( e rusinos,e strigator la cer,etc...E TRIST
in 2004?? suma de 1244??? erau inca "milioanele" si oricum ceva se pare ca a reusit sa obtina,dar nu o lei cum mi s-a spus ieri la banca: si toate acele OUG 156/2007 ,si modificarile din 2008,etc inca nu am reusit sa le citesc pe toate,nu cred ca au fost facute pt ca la banca sa mi se spuna ca valoreaza 0 :-(
nu cred sa aibe vreo legatura:mama era depunator:din '86 nu s-a prezentat anual cu libretul:pe urma a mers in '92: si nu au fost probleme.recalcularea intra in automat,ca la toate bancile,sau nu??
Răspuns la discuția carnet CEC
cum e posibil asa ceva?acele sume oricum aveau o anumita valoare,eforturile parintilor nostri,eu am unul depus in 1986,in '92 aveam pe el o suma de 6551. am sunat la CEC si mi s-a spus ca nu are nici o valoare. OUG156/2007 si ulterioarele modificari nu le-am prea inteles,dar cum e posibil sa nu valoreze chiar nimic:
Răspuns la discuția Libret CEC
minel! postul dvs e pus acum aproape trei ani,as vrea sa stiu daca ati reusit sa faceti ceva??
Răspuns la discuția Libret CEC
si eu am nelamuriri pe aceasi tema si sunt doua zile ca incerc sa ma informez,iar raspunsurile sunt doar negative:am citit de OUG 156/2007 pe urma de modificarile facute in 2008,pe urma am citit ca era si un termen de scadentza in 15 iunie 2011: atunci cine nu a cumparat titluri, paote pt ca nu stia,poate pt ca nu se gandea inca sa se foloseasca de acest libret( cazul meu) acum ce are de facut??
am si eu ca multi altii un libret de economii cu dobanda si castiguri in autoturisme si tot nu am inteles ce valoare ar putea avea in momentul de fata: e din anul 1986 si a fost "timbrat" sau "vizat" ultima oara ,deci recalculata dobanda in 92. se pare ca tineau putin cont de inflatie vazand ca din 5000 depusi au devenit 6551. sau sa fie totusi toata suma aceea dobanda?? vreau sa cunosc valoarea acestui libret,si nu accept sa mi se spuna ca nu valoreaza nimic sau ca valoreaza 0,X-(
[