avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 463 soluții astăzi
Forum Activitate vintagemlm

Activitate vintagemlm

Multumesc de informatii. Da, am ramas fara angajati la RU si eu nu am nici o pregatire in domeniu, trebuie sa ma descurc in acest moment pe cont propriu, pana la noi angajari.
Ce acte trebuie depuse la incetarea unui contract de munca si unde/cum se depun?
Intrebare: un angajat student (cu contract de munca pe perioadadeterminata in care se prevede ca munca se efectueaza la sediul angajatorului, 5/ore/zi, 25 ore/sapt) nu mai vrea sa vina la sediul angajatorului pe motiv ca programul la facultate e oscilant de la o saptamana la alta si nu poate "promite" angajatorului ca vine in intervalul fix orar (cele 5 ore/zi) si ca poate lucra de acasa (intr-un proiect)....Ce poate face angajatorul, ce prevederi legale se aplica in acest caz si ce sanctiuni se pot aplica concret.
Multumesc mult!
As vrea sa stiu daca angajatul este obligat sa intocmeasca cerere de concediu scrisa daca a instiintat angajatorul ca pleaca in concediu. Ce prevederi legale reglementeaza acest aspect si ce se intampla daca angajatul nu a depus cerere de concediu scrisa inainte de a pleca in CO (ci doar a anuntat verbal/pe mail angajatorul)?
Multumesc frumos!
Discuție curs mediatori
Stiti cumva:
- daca exista cursuri de mediatori gratuite? Sau la preturi...mai mici (tot ce am gasit eu pe net erau peste 3000 ron).
- unde gasesc o evidenta a tuturor furnizorilor autorizati pt cursuri de mediatori.
Multumesc anticipat