avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1878 soluții astăzi
Forum Activitate body11

Activitate body11

Am o firma infiintata in 2005 si care nu a avut activitate niciodata , am inteles ca trebuie sa platesc impozit forfrtar pt ca nu am inchis o la timp, exista vreo posibilitate de a nu plati acasta aberatie de impozit avand in vedere faptul ca nu am folosit firma asta la nimic niciodata?
Multumesc mult.....
Am gasit pe siteul registrului comertului o rezolutie pronuntata in care se cere dizolvarea firmei in care sunt administrator si care este infiintata in 2005 , mentionez ca eu nu am folosit niciodata firma si nu am facut nici o tranzactie cu ea, dar aveam sa platesc impozitul forfetar vreo 4500 ron , intrebarea mea este , odata cu dizolvarea acesteia se prescriu si banii datorati pe impozitul asta forfetar?
Va multumesc anticipat......
Răspuns la discuția polita de asigurare
Oricum am inteles au dreptate si acum trebuie sa le platesc suma ceruta, eu vin in tara destul de rar si nu am nevoie de cont bancar s au altceva plus ca nu am nimic pe numele meu acasa , datoria asta se prescrie cumva stiti ceva?
Răspuns la discuția polita de asigurare
aveti dreptate 500 roni 5000000 vechi, am gresit eu stau in italia si nu am avut timp sa ma ocup de asta totusi tre sa platesc se pare mersi de sfaturi
Am incheiat o polita de asigurare cu ... acum 5 ani , anul asta ma trezesc cu o hotarare judecatoreasca cum ca trebuie sa le platesc 3000 de roni fiind valoarea ramasa de plata a politei incheiate acum 5 ani si pe care eu am platit o numai 3 luni , mentionez ca eu mi am schimbat un parbriz in val de 50 roni in timpul in care aveam polita valabila , si am incetat sa platesc in momentul in care am vandut masina, ei nu m au instiintat cand am semnat contractul ca trebuie sa platesc toata polita in cazul in care o folosesc , nu stiu ce sa fac si ma consider pacalit , cred ca o astfel de mentiune ar trebui facuta verbal si consider o capcana voita faptul ca nu mi sa mentionat chestia asta la momentul semnarii, ce pot sa fac multumesc anticipat, BogdanX-(.