avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 876 soluții astăzi
Forum Activitate aristotel

Activitate aristotel

Răspuns la discuția Fals in acte
X-( In data de 7 09 am fost,la tribunal unde am fost,indrumata catre parchetul pe langa tribunalul sectorului 4,unde am depus o plangere penala,pe care procurorul de serviciu a aprobat-o si a calificat-o ca inselaciune.Daca imi puteti da un sfat,ce pasi urmeaza sa fac pt. ca sunt convinsa ca minciunile mamei mele vor continua ca sa-si scape pielea,dovezi imi stau vizele de lucru din pasaport si vizele de frontiera
Discuție Fals in acte
Daca exista cineva ce-mi poate da un sfat ii multumesc anticipat. Timpul trecut de la succesiunea facuta de mama mea,este in favoarea ei?
Discuție Fals in acte
Chiar nu ma poate ajuta nimeni cu un sfat? Va rog din suflet
Discuție fals in acte
In anul 1999,tata-l meu a decedat.Nu am stiut eu,nefiind in tara. In lipsa mea,a deschis succesiunea si s-a declarat singura mostenitoare,cu toate ca suntem 2 copii legitimi. Acelasi lucru l-au declarat si cei 2 martori in fata notarului. Mai mult,a vandut apartamentul si in baza varstei de 69 ani care o are sustine ca legea nu ii mai face nimic. daca succesiunea,a fost facuta in 2001,dar eu am aflat,acum o luna,am sanse sa intru in posesia partii ce mi se cuvine s-au totul este prea tarziu? Este caz penal? Va rog sa ma ajutati cu un sfat Va multumesc Gyulia_iulia2006@yahoo.com
Răspuns la discuția fals in acte
multumesc,mult mimiimp.
Discuție fals in acte
X-( in anul 2000,tata-l meu a decedat,eu nefiind in tara. In anul 2003,mama a facut succesiunea,declarand,fals,ca nu mai are copii si a vandut apartamentul,fara a-mi da nici un drept. Ce mai pot face,in cazul in care eu,azi 4-09-2006,am reusit sa intru in posesia actului fals si unde trebuie,sa continui ,pentru a fi repusa in drepturile,mele succesorale,ce-mi revin din partea tatalui meu, va multumesc si astept.raspuns,la Gyulia_iulia2006@yahoo.com