Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... fals in acte
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

fals in acte

In anul 1999,tata-l meu a decedat.Nu am stiut eu,nefiind in tara. In lipsa mea,a deschis succesiunea si s-a declarat singura mostenitoare,cu toate ca suntem 2 copii legitimi. Acelasi lucru l-au declarat si cei 2 martori in fata notarului. Mai mult,a vandut apartamentul si in baza varstei de 69 ani care o are sustine ca legea nu ii mai face nimic. daca succesiunea,a fost facuta in 2001,dar eu am aflat,acum o luna,am sanse sa intru in posesia partii ce mi se cuvine s-au totul este prea tarziu? Este caz penal? Va rog sa ma ajutati cu un sfat Va multumesc Gyulia_iulia2006@yahoo.com
Aveti toate sansele daca atacati succesiunea, adresati-va cat mai curand unui avocat specializat.
nu cred ca se poate prescrie succesiunea :) B-) si vanzarea aia a imobilului pare dubioasa...un pic....sa demonstrati ca ati fost plecata si nu ati avut contact cu cei din tara...B-) mult noroc