avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Activitate constantaandrone

Activitate constantaandrone

Buna seara,sunt administrator de bloc si stiu ce inseamna acest comportament.Cel mai bun sfat mergeti la politistul de proximitate si sa vb cu el.II faceti plangere penala pt hartuire si amenintare.O cheama sa dea declartie si sa vb cu ea.Aflii cu ocazia asta ce vrea si pe urma iei masuri.Am avut un caz mai grav in bloc si asa l-am potolit si am redat linistea locatarilor si el s-a mutat din bloc.

Mult succes
Buna seara.
Exista un proces verbal al unei adunari generale care a hotart daca cei de la parter si etajul 1 platesc cota parte indiviza la folosinta liftului.Ceretii administratorului acel proces verbal, in cazul in care exista.Daca exista acel proces verbal si este horararea adunarii generale de participare la plata cotei parte indiviza la reparatiile liftului nu aveti ce face le ve-ti platii.
Domul respectiv, nu are nici un drept la trotuar.Totuarul este al ADP-ULUI. Politi conumitara se ocupa de locurile pe parcare,care nu are nici un drept sa amendeze pe nimeni care parchiaza pe trotuar.Puteti parca linistit.Daca fugiti cu masina cand suna el la politie ii dat satisfactia ca are dreptate.Infuntatil cu legaea parcarii in mana si atunci nu va mai avea ce vocifera si nu va mai suna la politie.
Am rugaminte sa imi spuneti si mie daca un locatar face reclamatie si cere control financiar contalil la o asociatie de proprietari costul expertizel il plateste el sau asociatia?:
Buna seara,
Sunt presedinta unei asociatii de proprietari.Am incheiat un contract cu o fima de administratie si in contract este scris ca daca reziliez contractul inainte de un an sa le platesc salariul lor pana la terminarea termenului de un an.
Am constatat foarte multe greseli in listele de intretinere si ne plata facturilor la timp.Acestea mergand pana la inchiderea furnizarii apei calde si apei reci si a gazului.Le-am trimis numeroase notificari,meil-uri,i-am averizat telefonic dar degeaba.Credeti ca neplata facturilor la timp si greseli mari in tabelele de intretinere nu sunt suficiente motive de nerespectarea sarcinilor contractuale si rezilierea lui?A-si avea nevoie de un avocat care sa ma insoteascs la sediul firmei pt a termina cu ei.Ce ziceti?Gases pe cineva?Multumesc.