avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 342 soluții astăzi
Forum Activitate ralucarrie

Activitate ralucarrie

Acum o luna o "prietena" mi-a furat lantul de aur,si s-a folosit de faptul ca eram intr-un stres continuu,facandu-ma sa cred ca l-am pierdut,ca sunt atat de aiurita incat pierd bani,bijuteri,haine,practic orice.
De curand am gasit printre lucrurile ei un contract de la amanet cu lantul meu pe numele ei,a trecut deja o luna...ce pot sa fac?
Ma pot duce la politie sa depun plangere,dar e problema ca nu am acte/chitanta sa dovedesc ca lantul e al meu....am doar poze,poze mai vechi de cand nu o cunosteam.
Poate fi de ajuns?
Va multumesc in avans pentru ajutor
Răspuns la discuția Imi iese WC-ul in casa!
parter
Răspuns la discuția Imi iese WC-ul in casa!
Multumesc pentru sfaturi!:)
Buna ziua!Am si eu o problema grava,stau la bloc si din data de 12 noiembrie 2011mi se infunda canalul de scurgere principal,imi iese in casa toata mizeria,instalatorii au desfundat-o in fiecare zi chiar si de trei ori,de platit platesc eu fara chitanta,asociatia si cei care se ocupa cu intretinerea sunt la curent cu situatia mea si nu iau nici o masura,in schimb imi sugereaza sa imi fac singura canal de scurgere.Ce solutie imi sugerati?....nu imi permit financiar sa fac alt canal,cand instalatorii desfunda canalul imi spun ca eu trebuie sa platesc,ca sunt proprietar,dar din cunostiintele mele canalul nu se afla pe proprietata mea....vi se pare corect ca eu sa platesc pentru mizeria blocului?......la cine pot apela?Vi se pare normal ca seful de administratie sa imi spuna ca problema asta ma priveste numai pe mine caci eu sunt proprietarul?