avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 600 soluții astăzi
Forum Activitate 23cry

Activitate 23cry

Multumesc mult !
MODEL

CONVENŢIE CIVILÃ
Nr._____/_____________


Încheiată astăzi ________________________________

În temeiul prevederilor Codului Civil a intervenit următoarea

CONVENŢIE

Între:
_____________________________________________________________

ªI

Domnul (a) _________________________________________ domiciliat în _______________________________, posesor al BI, CI seria _____, nr. ___________________.

OBIECTUL:

Domnul (a) ______________________________________ urmează să efectueze următoarea prestaţie _________________________________ în favoarea (unitatea )_____________, în perioada __________________________________.

Timpul de lucru este de __________________________________
Preţul prestaţiei este de ___________________________________

Alte clauze: Prezenta convenţie intră sub incidenţa OG 7 / 2001, în sensul reţinerii prin stopaj la sursă a sumei de 16 % din contravaloarea prestaţiei.



_______________ ______________
Buna,
Am si eu o intrebare, ce demersuri trebuie sa faca o asociatie umanitara franceza ( persoana juridica straina), pentru a desfasura activitati in Romania?
Unde trebuie sa se inregistreze?
De ce autorizatii este nevoie?
Buna,
Am si eu o intrebare, ce demersuri trebuie sa faca o asociatie umanitara franceza - persoana juridica straina- pentru a desfasura activitati in Romania ?
Unde trebuie sa se inregistreze?
De ce autorizatii este nevoie?
Buna,
Am si eu o intrebare, ce demersuri trebuie sa faca o asociatie umanitara franceza - persoana juridica straina- pentru a desfasura activitati in Romania ?
Unde trebuie sa se inregistreze?
De ce autorizatii este nevoie?
Buna ! Ma poate ajuta cineva cu legislatia actualizata pentru acordarea diurnei interne si externe ? Va rog......