avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Activitate buflea

Activitate buflea

am o propunere de angajare pe o perioada determinata ,acest post este aparut in urma suspendarii titularului acesta fiind retinut de politie de mai bine de 6luni,inca nu se stie ce sentinta va primi,dupa cat timp acest post va deveni disponibil pentru angajare pe o perioada nedeterminata?mentionez ca nu am solicitat eu postul ,seful serviciului respectiv mi-a facut propunerea,va multumesc!
am primit numeroase telefoane din partea unei firme de recuperari datorii ,pentru a-mi sesiza faprtul ca fratele meu decedat in urma cu 3 ANI are o datorie fata de o companie de telefonie ,eu le-am mentionat faptul ca persoana este decedata iar parinii mei nu au stiut de aceasta creanta mai ales ca el a fost o persoana cu propria lui familie ,in momentul de fata ei pretind ca parintii mei sau eu frate sa-i achitam datoria deoarece ne vor trimite in judecata,ce-i de facut?
vreau sa-mi fac o asociatie culturala ,in care doresc sa cuprind activitatea unei formatii muzicale,as dori sa stiu cum voi plati membrii formatiei dupa ce incasez suma pe prestatii ,ce se intampla daca nu am sctivitate timp:"> de 2-3 luni sau chiar mai mult,ce trebuie sa platesc daca nu am nici o activitate?:">