avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Activitate denysdeny70

Activitate denysdeny70

Răspuns la discuția inselaciune art215 alin1.2.3.
cunoasteti cumva vreo statistica procentuala pt astfel de cazuri
Răspuns la discuția inselaciune art215 alin1.2.3.
dar judecatorul tine cont de cerinta inculpatului si a procurorului
am fost condamnat 3,6 ani pt inselaciune art 215 alin 1,2,3. de jud sect 4 acum 2 luni. acum 3 zile am avut recurs la curtea de apel unde am cerut achitare sau inchisoare cu suspendare, problema este ca procuroarea nu a facut recurs la hotararea jud sect 4 si la acest recurs a cerut admiterea recursului meu si condamnarea cu supraveghere sau ceva de genul , intrebarea este tine judecatorul cont de cererea procurorului si ce sanse am sa fiu condamnat cu supraveghere. multumesc
Răspuns la discuția inselaciune art215 alin1.2.3.
este vorba de niste masini care au fost lasate in custodia cumparatorilor prejudiciu nu prea este mare ,
am fost condamnat 2,6 ani pt inselaciune in forma continuata si un an spor deci total 3,6 ani cu executare de jud sect 4 in curand o sa am recursul la tribunalul bucuresti ce sanse sunt sa pot lua pedeapsa cu suspendare , indeplinesc toate conditiile nu am antecedente ,am fost prezent la toate instantele , am recunoscut fapta 320 .1
am fost arestat preventiv anul trecut dupa 2 luni am fost eliberat inianuarie , am o incadrare de la 3 la 15 ani , am recunoscut fapta art 320 cred ca am o incadrare de 2 la 10 ani , acum sa terminat procesul dar sa amanat sentinta o saptamana si azi iar sa amanat o saptamana credeti ca pot sa iau o pedeapsa cu suspendare mentionez ca nu am cazier si nici nu sunt cunoscut cu antecedente penale . va multumesc
multumesc pt raspunsuri art 215 . al 123 prevede de la 3 la 15 ani cred si daca a recunoscut fapta de la 2 la 10 cred , are sanse sa ia o pedeapsa cu suspendare , acuzatia mai precisa este complicitate improprie la inselaciune in forma continuata , nu are antecedente deloc
ma interesa ceva din practica judecatorilor nu un citat din codul penal ,,pe intelesul tuturor
marti are fratele meu proces pt inselaciune art 123 , este casatorit are copil minor nu are antecedente penale , este angajat ,si a recunoscut vina ,
am fost eliberat din preventiv la recurs acum 3 zile dar aveam depusa o cerere de eliberare sub control judiciar care ar avea termen maine mai trebuie sa ma prezint am fost eliberat de T.B. si cererea e la js4 multumesc