avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2006 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters238413

Activitate ContSters238413

Va rog frumos sa-mi raspunda cineva competent care stie exact care este situatia nu la urma raspunsului sa-mi zica (asa mi se pare)daca am recuperat taxa de poluare platita in 2008 iar acum am vindut masina cumparatorul trebuie sa o plateasca din nou?Ce acte trebuiesc la inmatriculare?Trebuie si aceasta adeverinta ca nu ai cerut innapoi taxa?Am mai pus astfel de intrebari pe forum si nu am fost lamurit complet.VA MULTUMESC:O
Dupa recuperarea taxei auto la schimbarea proprietarului acesta din urma este obligat sa plateasca din nou taxa?masina fiind inmatriculata sau aceasta se inmatriculeaza fara a se mai plati taxa.Cineva zicea ca numai cele inmatriculate innainte de 2007intra sub incidenta acestei legi?
Răspuns la discuția Inmatriculare auto 2012
si se pare ca nu o mai plateste nici cumparatorul deoarece vor sa o amine!!!!!!!!!!!!
Răspuns la discuția Inmatriculare auto 2012
Am platit un avocat care a intentat proces statului in prima instanta am pierdut apoi la recurs am cistgat si mi-am luat banii eu platisem taxa in valoare de 3800 ron si m-i sau restituit inapoi 4700 ron inclusiv dobinzi la banii platiti de aici am platit avocatul 650 ron si restul i-am cheltuit eu.
In anul 2008 luna Noiembrie am cumparat o masina second din Germania pe care am inmatriculato si am platit taxa in suma de 1000 euro pe care ulterior am recuperat-o, acum as vrea sa stiu daca vind masina cumparatorul va plati taxa din nou?