avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Activitate yuxyujia

Activitate yuxyujia

cere urgent instantei rezilierea contractelor , este un abuz al avocatului , spune instantei ca sa profitat de starea psihica a mamei dvs. , ca aceste contracte cu aceste clauze reprezinta un abuz incomensurabil care vi se aduce familiei dvs. pune pe hartie toate motivele ptr. care doresti rezilierea contractelor , intrerupe chiar procesul , spune ca renunti l-a avocatul care te reprezinta si doresti si rezilierea contractelor ptr. faptul ca sunt intocmite intr-un mod abuziv si cu rea credinta, si noi am trecut prin asa ceva , ne judecam de 1an si jumat. ptr. niste contracte de asistenta juridica tot asa semnate , cu sume enorme adaugate de avocat , nu reusim sa ne aratam nevinovatia sau faptul ca am fost dusi in eroare , te rog fa ce-ti spun cere in instanta rezilierea, daca nu o faci te va executa av. fara drept de apel, chiar si pe casa , ramane-ti sa stati in strada , de aceea v-a trecut atatea clauze ca sa nu pute-ti face dupa nimic , acest av. este un escroc , ca multi altii de fapt , asa cum am fost si noi escrocati de av. , nu te lasa ......, cauta alt avocat , unul cinstit ., cere anularea contractele ..........pe reaua credinta , pentru faptul ca sa profitat de decaderea morala si starea psihica a mamei , etc. va ia tot , si sufletul din voi acesti escroci , scrie-mi in privat .
va rog sa-mi spune-ti cum pot cere ORDONANTA PREZIDENTIALA
- mi s-a respins contestatia la executare si pot face recurs
- cum pot cere ordonanta prezidentiala pentru a nu fii executata silit pana la judecarea recursului, unde o depun, ce trebuie sa cuprinda, ce taxe se platesc la suma de 10.000lei
buna ziua, domnule sfatul meu este ca umbli degeaba ,noi am fost inselati de avocati, si chiar unul de pe acest site, care ne-a facut de bani cu acte in regula,apoi dovedeste daca ai ce , au strategie .toti, umblam dupa himere,noi cu paguba ,iar ei cu imbogatitul.

doresc despagubire morala pentru , caracterul abuziv al unei clauze din contractul de asistenta juridica , in care eu desi nu am fost parte in proces ,adica nu a fost cauza mea ,avocatul m-a trecut in clauza ca girant pentru plata onorariilor , de reprezentare si succes ,fara sa-mi spuna ,fara sa aiba incuviintarea clientului care de fapt l-a reprezentat , urmand ca pe mine sa ma execute silit pe casa.
am dreptul sa cer despagubiri morale unui avocat ,in cazul in care procesul lui imi afecteaza starea de bine, sanatatea, sunt stresata de procesul lui,imi cere bani imorali , in cazul in care contractul respectiv ,i se constata nulitatea .!

Cum trebuie procedat, ma duc la IML, sau la un medic de specialitate sa constate vatamarea ,imi trebuie un certificat !
Răspuns la discuția onorarii
va multumesc
Discuție onorarii
unde sa reclam un avocat pentru evaziune fiscala!
- un onorariu de succes se poate cere de 2 ori in 2 contracte (avocata mi-a trecut onorariu de succes si in contractul de pe apel si in contractul de la recurs,!
este posibil ,ma poate pune sa-l platesc de 2 ori !
- in contractul de asistenta juridica trebuie trecut si decizia de infiintare a cabinetului de avocatura nr.......din........!
- daca clientul are trecute in contract, seria si numarul buletinului care era expirat la data complectarii ,contractul este valabil !
- daca in contract este scris la alte clauze; 10%din suma obtinuta se va plati dupa executarea hotararii,ca onorariu de succes ( acesta poate fi un pact quota litis )