avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Activitate thecreator88

Activitate thecreator88

Buna ziua , mi-am deschis un SRL si ca activate o sa am vanzare de vopsea auto, lacuri , etc ( materiale inflamabile) si pe langa aceasta o sa fac si mixare de vopsea ( deci o sa deschid cutiile de vopsea )
Am luat autorizatie de functionare de la primarie , dar imi mai trebuie si de la pomieri si mediu
va multumesc
da :))
am contract de vanzare - cumpare si atat , nu este bgata la fist deoarece nu este inmatriculata pe Romnaia
ok , dar daca o fac la ce lege intru , daca mi se poate intampla ceva penal , mie nu mi-a zis nimeni sa nu o fac , ca nu e masina mea , nu trebuia sa imi comunice ca nu am voie sa ma ating de ea? sau macar sa o sigileze , de unde stiu ei ca nu am cumparat-o asa
am cumparat in iarna o masina cu acte false , am fost la procuratura , am depus actele pentru cercetari , au trecut 3 luni de atunci si nu s-a intamplat nimic , nu mi s-a pus sechestru pe masina , nu a venit nimeni sa o vada , nu m-a intrebat nimeni nimic de ea.
Recent am gasit o masina asemanatoare avariata , pot sa iau piese de pe ea ca sa o repar pe cea avariata?? despre masina care am cumparat-o nu m-a intrebat nimeni in ce stare este sau alceva .Sau pot sa fiu cumva acuzat de umblare la dovezi?? constitue masina dovada , ei nu au venit sa o sigileze sau alceva , nici macar nu m-au intrebat unde o tin
samsar se vede clar ca este , deoarece mai are 2 masini de vanzare pe internet
cum fac acea plangere oficiala la ministerul de interene?
buna ziua,
acum cateva saptamani am cumparat o masina inscrisa pe bulgaria de un ofiter de politie ,care este si samsar de masini , ulterior am vazut ca actele sunt false si numerele de pe ea sunt de pe alta masina. Am vorbit cu politistul , i-am zis de acte false dar el nu a vrut sa-mi inapoieze banii , motivand ca nici el nu a stiut ca masina este cu acte false.
Intrebarile mele:
Poate sa scape de un proces penal ca nu a stiut ca actele sunt false?
Daca nu a stiut politistul ca actele sunt false ce sanse am sa castig la civil si sa recuperez valoarea masini?
Cum pot face o plangere oficiala , la care sa fie nevoiti sa-mi raspunda, Politiei Romane , ca sa vada cu ce se ocupa acest politist in timpul serviciului