avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Activitate dorin_49

Activitate dorin_49

ce inseamna mediator?
Răspuns la discuția penal
pentru ca de catre politie am fost agresat am 26 zile de co medico legal
Discuție penal
am depus la parchet o plangere an urma unei agresiuni acum 4 luni si nici pana acum nu am fost chemat la nici un fel de audieri; cat ar putea mai dura sau este musamalizat totul? rog o ideiee.multumesc
Răspuns la discuția agresiune fizica
nu este nevoie sa fac plangere la politia jud arad? ;agresiunea sa intamplat in postul de politie din com secusigiu.
am fost batut acum 4 zile de catre politie.am 3 zile de spitalizare si 21 de zile de concediu medical.va rog sa-mi raspundeti care sunt demersurile,pentru a-l da in judecata si as dori sa stiu daca trebuie facuta plangere superiorilor acestui politist.
Discuție pensie
daca acum am primit sentinta judecatoreasca si trebuie sa platesc pensia alimentara la copil din urma cu 6 luni. sant obligat de lege sa dau bani odata sau se poate sai dau cum pot.rog un raspuns exat dupa lege
.
Răspuns la discuția pensie alimentara
va multumesc
as avea doua probleme; sora mea a divortat an luna noiembrie 2011sentinta judecatoreasca stabileste:ca fostul sot sa plateasca pensia alimentara pt fica loran cuantum de 20%din venit de la data 20mai 2011 dar el a platit o singura data in decembrie 2011 200 de lei Ce nu anteleg eu cine calculeaza cei 20% el si a doua problema:pensia alimentara din luna mai pana in decembrie nu este obligatde lege sa o plateasca -cum si cand?