avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Activitate aureliaoraca

Activitate aureliaoraca

Discuție Calcul pensie!
buna ziua!
tatal meu face pe 27 aprilie anul acesta 60 ani, si din cauza unor probleme de sanatate ar vrea sa iasa la pensie..
are 43 de ani de munca din care 5 ani 10 luni si 17 zile de grupa 1 si 10 ani de grupa 2.
poate iesi la 60 de ani la pensie?si de care pensie anticipata si diminuata sau anticipata si nediminuata..
va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția permis de conducere
multumesc frumos.stiu asta..ideea e daca cei din italia o sa il recunoasca.pentru ca am citit ca daca ai deja rezidenta in italia, si dai de permis in romania, italieni, nu recunosc permisu.
buna seara!as dori sa stiu, daca eu pot da de permis in romania, daca am rezidenta in italia.va multumesc!
Răspuns la discuția pasaport
vreau sa va anunt, k am depus actele pentru pasaport, in romania, si o sa il primesc aici la milano.am depus actele pe 28 iunie, si il primesc pe 8 august.si am iesit fara probleme din tara cu pasaportul vechi, chiar daca mai era valabil doar 20 de zile. sper sa fie de folos si pentru alte persoane aceasta informatie.
Răspuns la discuția pasaport
am vb la pasapoarte, si va anunt ca merge, sa primesc pasaportul la consulat, in cazul meu la milano, atata timp cat am pasaportul inca valid, si cand ridic, de la consulat pasaportul nou, il las pe cel vechi..:D
Răspuns la discuția pasaport
tocmai de aceea am intrebat pt k eu stiu de la o prietena k a facut cerere aici in romania, la tulcea si a primit pasaportul dupa o luna la consulat milano, inca nu am sunat, dar o sa merg personal sa intreb.si o sa va anunt atunci daca se poate sau nu.multumesc din suflet pt rapsuns
Răspuns la discuția pasaport
multumesc frumos.o sa sun maine!
Răspuns la discuția pasaport
eu auzisem la cineva ca a facut asa, si de aceea am intrebat.problema e ca sotul vine la sfarsitul lunii, si plecam in cateva zile, si nu pot astepta, si am vazut ca nu mai e la urgenta decat pasaport temporar valabil pe un an..am crezut ca pot sa il predau pe cel vechi la consulat, cand il ridic pe cel nou..dar cel mai bine este sa sun sa ma interesez sigur.
Discuție pasaport
buna seara..am si eu o intrebare. pasaportul copilulu meu expira pe 21 iulie, dar eu vreau sa plec cu el pe 28 iunie.intrebarea mea este.pot face cerere de eliberarea unui nou pasaport aici in romania, si ei sa il trimita apoi la consulat in italia?si eu sa il iau de la consulat?multumesc frumos!
Răspuns la discuția procura pentru minori
multumesc frumos pt raspuns, mi-e putin teama pt ca deja am pierdut un bilet din cauza vremii si nu vreau sa mai pierd inca unul..mi-au spus mai multi ca e valabil inca, dar tot mai am un pic de neincredere.:D