avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Activitate Gabriela71

Activitate Gabriela71

Răspuns la discuția CONTINUAREA STUDIILOR
si totusi astept mai multe informatii de la dv.Vreau sa stiu sigur daca exista un numar de ani .Vreau sa stiu sigur care este calea de urmat!
Buna ziua

as dori sa stiu daca o persoana care a terminat acum cativa ani doar 10 clase mai poate continua studiile.Problema este ca nu are nici o dovada a faptului ca a facut clasa a noua si a zecea ,deoarece atunci cand s-a dus la liceu ca sa i se dea ceva la mana, i s-a spus ca toate dosarele se tin 3 ani in arhiva.Este posibil asa ceva?mie mi se pare inadmisibil.Punem problema altfel.Daca Doamne fereste iti ia foc casa si odata cu ea si toate actele, ce faci in continuare?Faci dinou scoala?Care este procedura de urmat?
Si daca se poate sa continue, poate sa o faca la un alt liceu, cum ar fi cel de ospatari?...persoana terminand cele 10 clase la Liceul de Mecanica Fina.Se pot face 2 ani intr-unul?cred ca la seral...daca mai exista seral, pt ca nu sunt la curent cu toate aceste informatii.
ca sa nu ma mai complic eu as da-o pierduta in monitorul oficial si l-as lasa pe noul angajator sa-mi faca alta.Chiar daca nu asa reusi sa obtin o adeverinta de la fostul patron ca as fi lucrat 7 ani la el, cei de la ITM ar trebui din cate stiu sa aiba o evidenta ca doar cand semnez un contract de munca ,un exemplar al contractului se duce la camera de munca
Răspuns la discuția Adeverinta vechime
1.legat cat de cat de acest subiect al adeverintelor.Daca de exemplu imi scot cartea de munca si merg la notariat dupa ce imi fac o copie xerox si o legalizez, ea poate fi luata in considerare in cazul in care imi pierd cartea de munca pe bune?in ideea de a-mi face alta si de a nu mai alerga pe la fostele locuri de munca.
2.daca societatea la care am lucrat a fost cumparata de o alta societate si vreau o adeverinta de la acel ,,fost'' loc de munca cum procedez? ideea este ca acea firma dupa ce a vandut a disparut de pe ,,ecran'':P
3.cartile de munca se tin la ITM sau la angajator?/daca vreau sa o cer pt o zi credeti ca mi-o vor da?
Discuție prescriptia
Buna seara
va rog sa ma ajutati cu decretul 167/1958 in forma lui finala , adica cu toate reglementarile speciale
multumesc

gabriela19712002@yahoo.com
multumesc dar m-ai ajuta mai mult daca mi-ai trimite pe mail normele.Nu am posibilitate sa fac rost de ea.Mersi
gabriela19712002@yahoo.com
multumesc dar m-ai ajuta mai mult daca mi-ai trimite pe mail normele.Nu am posibilitate sa fac rost de ele.Mersi
gabriela19712002@yahoo.com
dar de ce nu s-a facut nici o mentiune despre concursul din perioada 26-31.12.2006?
....la care ne-am pierdut timpul o gramada
Răspuns la discuția spete la magistratura?
:O no ,ca ma sperii...mai bine o proba de tras cu pistolul.In cine?:-/
Răspuns la discuția spete la magistratura?
si eu care tocmai vroiam sa te laud.De cand m-am trezit ma tot distrez pe ceea ce ai postat pe aici.Nu neg ca am facut si eu o boacana.Imi merit mustruluiala.Dar stii tu, in fuga dupa premii ....Scrii numai tampenii.
Degeaba se supara unii, dar mai e nevoie si de putzin amuzament.Tine-o tot asa