avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 919 soluții astăzi
Forum Activitate luiza-marinela

Activitate luiza-marinela

MULTUMESC DE RASPUNS
multumesc...la pasapoarte in orasul meu au zis ca poate sa nu-l treaca....deci nu aveau dreptate
pot sa fac imputernicirea fara a specifica nr de pasaport.....?ptr ca dureaza inca doua sapt ...si nu mai am timp....cei de la pasapoarte au taiat un colt la pasaportul vechi si spun sa le prezinte pe amandoua la granita.....e corect?...legal?sa scriu nr vechi sau mai bn niciunul
am doua raspunsuri diferite.....ce sa cred?
eu am facut deja o procura(ciorna ) cu perioada mai mare.deci....era buna?
trebuie sa fac declaratie ptr iesirea copiilor din tara si vreau sa stiu daca trebuie sa pun data exacta sau pot sa aproximez sa zic o perioada de 2 luni:ex. in loc de 24 august sa pun perioada 1 aug-30 sept
multumesc anticipat ptr raspuns
intrebam daca ii trebuie pasaport insotitorului in cazul meu mama sotului fiindca am un formular de declaratie in care trebuie sa completez nr de pasaport-pot completa cu nr de C:I:sau e obligatoriu pasaportul
in cazul nostru trebuie sa vina cu bunica lor,ii trebuie si ei pasaport?
in afara de cazier?
stiu ca trebuie sa fac o procura ptr pasapoartele minorilor si o declaratie ptr a iesi soacra mea cu copiii din tara,este vreo problema daca nu o fac la consulat si o fac la un notaria din spania,caq stau ft departe de bilbao,cu apostila de haga
Răspuns la discuția pasaport minori
multumesc mult de raspuns,adica daca vin cu masina,autocar si nu cu avion?si ce valoare au procura si declaratia daca se poate aproximativ,multumesc anticipat
Discuție pasaport minori
eu impreuna cu sotul meu stam in Spania,intrebarea mea este ce imputernicire trebuie sa facem mamei mele ptr a le face pasaport celor doi copii si ptr a-i scoate din tara;si daca acestea se pot face numai la consulat sau si la un avocat de aici avand in vedere ca stau departe de madrid