avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 770 soluții astăzi
Forum Activitate m_ter

Activitate m_ter

Răspuns la discuția Produs nedestinat comercializarii
Acasa am observat un stiker pe care scria PRODUSUL NU ESTE DESTINAT COMERCIALIZARII lipit pe codul de bare.
Buna ziua!

Este normal sa gasesc intr-un hipermarket la raft produse care sunt inscriptionate ca nu ar fi destinate comercializarii pe care sa le platesc? :O Am si bon care sa arate acest lucru.
Buna seara!

Am depus dosarul pentru alocatia monoparentala,venitul meu este doar alocatia copilului care presupun ca va venii in iunie,nu primesc nici indemnizatie, nici pensie alimentara,locuiesc cu parintii si cei 5 frati. Astazi au venit doua doamne de la primarie pentru ancheta sociala si m-au intrebat despre ce salariu are tatal meu(mama este casnica) si daca mai este vreun salariu in casa( salariu mai are una dintre surori si fratele meu).Mi-au dat de inteles prin atitudinea danselor ca nu beneficiez. Intrebarea mea: Este corect sa intrebe de salariile lor daca eu efectiv nu am nici un venit?(am si demonstrat prin acte: de la notar, Fisc, adeverinta de la Taxe si Impozite). Ce legatura au salariile lor cu veniturile mele ? Daca m-as certa cu tatal meu si m-ar da afara din casa doar atunci as beneficia si eu de alocatie monoparentala? :( Daca as fi avut bani nu as mai fi alergat imediat dupa nasterea copilului dupa acte pentru aceasta alocatie. Si totusi daca nu beneficiez pot macar sa-mi retrag dosarul cu toate actele?

Astept cu nerabdare raspunsul!
Buna ziua! As dori sa stiu despre stimulentul de insertie. Ca sa beneficiez de acesta ce conditii trebuie indeplinite? Sunt mama singura si am inteles ca as putea printr-o procura sa incredintez in crestere copilul unei persoane. As dori sa ma lamuriti si pe mine si sa imi spuneti unde as putea sa me adresez. Multumesc!
Buna ziua,

Am centrala, izolatie la 6 coloane cu material izolant "burete polifoam"+rigips. Vecini care nu sunt debransati isi inchit caldura in timpul iernii( se incalzesc cu aragazul). Cat % ar trebui sa platesc pe caldura de la coloanele care trec prin apartament??

Astept raspuns. Va multumesc!:sorry::sorry:
Buna ziua!
Sunt absolventa a liceului promotia 2011. As vrea sa stiu daca pot primi indemnizatie de crestere a copilului desi nu beneficiez de somaj (trecusera cele 60 de zile de la absolvirea liceului, eram admisa la facultate la care am renuntat pe moment) si nu am venit deoarece inainte am fost eleva. Acum am 7 luni.

Va multumesc!