avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1251 soluții astăzi
Forum Activitate adriana57

Activitate adriana57

Discuție transfer somaj
Buna ziua,
Am intrat in somaj in martie 2012 la Bucuresti.
Am schimbat domiciliul la Constanta, inclusiv dosarul de somaj. Sunt nevoita sa ma intorc la Bucuresti. Mai pot face inca un transfer dosar somaj?
Va multumesc.
Nu am luat inedmnizatia de somaj pt. luna aprilie deoarece am fost plecata din oras.
In perioada respectiva nu am fost in Bucuresti;(am schimbat domiciliul de la Buc. la Cta.).
Am inteles cum se face transferul dosarului de somaj. Nu stiu cum intru in posesia indemn. somaj pt. aprilie 2012. Ma adresez of. postal de la care trebuia sa ridic banii?- adica Bucuresti?
Va multumesc.
M-am mutat din Bucuresti in Constanta. Dosarul de somaj l-am facut la Bucuresti. Cum transfer dosarul? Ma duc la Bucuresti(sector 3) si acolo fac cerere? Cu multumiri. Ajut. somaj pe aprilie nu l-am incasat. Il pot incasa acum la posta Constanta? Inca nu am noua carte de identitate. Am doar copie dupa cea veche.
Va multumesc.
Eu vreau sa o iau in spatiu pe mama mea, deci sa aiba carte identitate pe adresa mea. Este casatorita. Vreau sa o iau in spatiu doar pe mama. Se poate?
Mi s-a raspuns ca, dupa caz, trebuie si certificat divort sau deces al sotului.
Mentionez ca sunt parintii mei naturali.
Multumesc.
Eu si sotia mea avem garsoniera proprietate personala. O pot lua in spatiu pe mama mea? Adica sa-i fac carte de identitate pe adresa mea.
Cu multumiri
Discuție divort primarie
Se poate divorta la Primarie daca sotii au domicilii diferite la data depunerii cererii de divort ?