avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1400 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie somaj

Nu am luat inedmnizatia de somaj pt. luna aprilie deoarece am fost plecata din oras.
In perioada respectiva nu am fost in Bucuresti;(am schimbat domiciliul de la Buc. la Cta.).
Am inteles cum se face transferul dosarului de somaj. Nu stiu cum intru in posesia indemn. somaj pt. aprilie 2012. Ma adresez of. postal de la care trebuia sa ridic banii?- adica Bucuresti?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 12:39, 24 Mai 2012
Luati legatura cu Agentia de Somaj unde ati fost inregistrata si care v-a trimis banii prin posta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se procedeaza pentru a beneficia de somaj? Letycia Letycia Buna ziua ! Am fost in concediu de crestere copil pana la 2 ani , copilul a implinit doi ani in luna aprilie , firma unde lucram in momentul intrarii in ... (vezi toată discuția)
Ridicare indemnizatie somaj lucian_s lucian_s azi trebuia sa primesc indemn. de somaj in satu mare , dar sunt in galati si nici nu pot sa ajung la satu mare in 10 zile . Care este posibilitatea sa o ridic ... (vezi toată discuția)
Pensia de intretinere si posta romana cfv1000 cfv1000 Buna ziua, In urma cu cativa ani, am obtinut in tribunal dreptul la pensie de intretinere de la tatal meu. Cat timp eram in localitate, puteam sa ridic ... (vezi toată discuția)